چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

روز ملی شوراها چقدر بی سر و صدا گذشت!
گرفتن پرینت
کد خبر: 6759  |   تاریخ انتشار:04 مه 2016   |   نویسنده: سید حمزه

 

80114366-2524217

 

 

به گزارش چوبر نیوز، شورا یک اصل عقلی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است. در تقویم رسمی کشور نیز روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است.

نهاد شورا با آن درجه از اهمیت عقلی  و اسلامی و این میزان از تأکید قانون اساسی بر نقش و ضرورت آن در اداره امور جامعه به دلایل مختلف در ۲۰ سال اول پس از پیروزی انقلاب چندان مورد توجه قرار نداشت به طوری که اولین انتخابات رسمی شوراها در چارچوب اجرای قانون اساسی روز هفتم اسفند ۱۳۷۷ یعنی ۲۰ سال بعد از پیروزی انقلاب در چارچوب برنامه توسعه سیاسی و گسترش نهادهای مدنی و مشارکت عمومی برگزار شد و حدود ۱۸۵ هزار نفر اعضای اصلی و علی البدل از سوی مردم برگزیده شدند و بالاخره در روز نهم اردیبهشت ۱۳۷۸ شوراهای شهر و روستا به طور رسمی دوره چهار ساله مسئولیت خویش را برای تحقق بخشی از حاکمیت مردم که عملی شدن آن در گرو فعالیت این نهاد است آغاز کردند.

اکنون پس از گذشت چندسال از آغاز به کار شوراها ، عملکرد و کارایی تاثیر گذار این نهاد بر همگان واضح است اما اینکه چرا سالروز تشکیل این نهاد ملی مردمی گهگاهی به سکوت می گذرد کمی تامل برانگیز نیست؟!

باشد که این روز بزرگ را گرامی بداریم!!!!!


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876