چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

آبرسانی به روستای اسکندر یوردی چوبر توسط خیرین بی نام
گرفتن پرینت
کد خبر: 6688  |   تاریخ انتشار:06 آوریل 2016   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

پروژه آبرسانی به خانوارهای ساکن در روستای اسکندر یوردی چوبر، به همت خیرین بی نام چوبر تکمیل شد.

به گزارش چوبر نیوز، روستای ییلاقی و خوش آب و هوای اسکندریوردی در ۵ کیلومتری ییلاقات شهر چوبر قرار دارد که در شش ماهه دوم سال محل اسکان عشایر و دامداران ییلاق – قشلاقی چوبر و اطراف می شود. اما سالهاست این روستا علارغم پیگیری های زیاد فاقد آب آشامیدنی و امکانات معیشتی است. بر همین اساس گروهی از خیرین بی نام که کمک به نیازمندان واقعی را بدون اسم و رسم خاصی و مخفیانه انجام می دهند، این بار آبرسانی به روستای اسکندر یوردی چوبر را تکمیل کردند.

داریوش عباسزاده، در گفتگو با چوبر نیوز ، با اشاره به سختی ها و مشقت اهالی این روستا در تابستان برای تهیه آب گفت : « این پروژه به درخواست یکی از اهالی ساکن در این روستا ، بنام شهرام باباپور و پدرخانم ایشان آقای خانجانی ، پیگیری و انجام شد که اینجانب به همراه برادر بزرگم آقای حسین عباسزاده و رضا و رحمان دهقان به مدت سه روز که اهالی اسکندریوردی نیز مشتاقانه به کمک ما آمده بودند به اتمام رسید.»

وی افزود: « هزینه این کار خیرخواهانه توسط آقای باباپور و آقای خانجانی و حسین عباس زاده بود. و من و برادران دهقان کار لوله کشی را برعهده داشتیم. لوازم آبرسانی شامل موتوربرق، شناور دواینچی. لوله ۱/۵ بطول ۷۵۰ متر و اتصالات لوله کشی بود که بطور کلی مبلغ شش میلیون تومان هزینه داشت.»

عباسزاده اضافه کرد: « آب مورد نیاز از دره شیب داری به مسافت ۸۰۰ متر با فعالیت شبانه روزی خیرین و از گلوگاه چشمه بزرگی که در وسط دره قرار داشت، با استفاه از یک دستگاه موتور برق و شناور آب با لوله کشی به محل اسکندریوردی انتقال داده شد. لازم به ذکر است که تا قبل از این، هر روز دختر بچه ها و زنهای محل این مسیر شیب دار را برای تهیه آب مورد نظر باید طی میکردند.»

 

photo_2016-04-06_02-19-55

photo_2016-04-06_02-20-32

photo_2016-04-06_02-20-43

photo_2016-04-06_02-20-48

photo_2016-04-06_02-20-59


برچسب‌ها:
 1. هاجر گفت:

  به به چه سعادتی.
  خدا به کار و زندگیتان رونق بیشتری ببخشد که جماعتی را شاد کردید.
  خدا صد در آخرت و ۱۰۰۰ در عافیت بدهد به شما.
  کم کم دارید می رسید به شهر و استان ما.
  ما طرفهای نمین هستیم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876