چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

نامگذاری پل شهید عزتی و شهید شوکتی چوبر را چرا فراموش کرده اید؟!
گرفتن پرینت
کد خبر: 6284  |   تاریخ انتشار:25 دسامبر 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز، عمران و آبادانی از قدیم و الایام در مناطق مختلف چوبر از طریق کدخدا، ریش سفید و پیشکسوتان همیشه جریان بوده و این مردان بی ادعا بدون اینکه بخواهند اعمال خود را رزومه انتخاباتی یا بیلان ارتقاء شغلی نمایند، فقط و فقط در راه رضای خدا و خشنودی خلق دست به این عمران و آبادانی می زدند.

شاید شما هم نیک نامانی چون مرحوم « شمسعلی عزتی» ، « حاج اسماعیل اسکندری » ، «حجت الاسلام ابراهیم افتخاری» ،‌« حاج اسماعیل افتخاری » ،« حاج ابراهیم فقیرپور » و خیلی های دیگر را می شناسید که در همین چند سال پیش بین ما بودند و اکنون به رحمت خدا رفته اند ولی خدمات ارزنده، افکار و اعمال انساندوستانه شان همواره آنها را در ذهن و قلب مردم زنده نگه داشته است. آنها سراسر زندگیشان را وقف مردم کردند و بدون هیچ مزد و منتی از ملت و دولت، کمک به همنوع را وظیفه دینی و انسانی خود می دانستند.

نمونه های زیادی از خدمات ارزنده این بزرگواران در سطح شهر و گوشه و کنار چوبر قابل رویت است اما پلهای محلات و مناطق چوبر با اینکه روزانه در باد و باران و سیل هزاران کودک و پیر و جوان را از خطر سیل، نجات و در مسیر امن هدایت می کند، بنظر می رسد بانیان خود را فراموش کرده است.

۱ (3)

تصاویر تزئینی است

۱ (4)

 

این مسیرها که تا قبل از احداث پل از مسیرهای سخت و صعب العبور در فصل پاییز و زمستان برای ساکنان مناطق بود به همت مردم و پیشکسوتان چوبر و با پیگیریهای این عزیزان با مشقت و مرارتهای زیادی احداث گردید.

بسیاری از اهالی چوبر با درخواست های شفاهی و کتبی بارها درخواست نامگذاری این آثار ماندگار عمرانی را کرده اند ولی گویا این درخواست ها در مسیری که به موفقیت نایل شود طی نشده اند. بر این اساس پیشکسوتان و فرهیختگان جوان چوبر در تلاشند تا بصورت رسمی و تنظیم درخواست از شهرداری و مسئولان چوبر نسبت به نامگذاری پلهای چوبر اقدام کنند.

photo_2015-12-25_16-00-17

حاج اعتماد نصرتی ، یکی از پیشکسوتان چوبر که به جد پیگیر نامگذاری این پلها در چوبر می باشد و از جمله خود از بانیان احداث آنها بوده به چوبر نیوز می گوید : «  اولین پلی که در بالا محله چوبر بعد از انقلاب ساخته شد بانی آن بنده بودم که با همیاری مردم چوبر که پول جمع می کردم و پی ساختنش را مرحوم هیبت اله نظرپور و سرتیپ نجفی درست کرد . خود پل را با دستور نماینده آن زمان تالش آیت اله عرفانی از جهاد سازندگی گرفته و با کمک جهاد سازندگی درست کردیم. خواهش بنده این است که نام این پل را بنام شهید عزتی نام گذاری کنند .»

وی همچنین اضافه می کند : « پلی هم که در بالا محله چوبر یعنی در شوکتی محله توسط جهاد سازندگی بدستور آیت اله عرفانی ساخته شده است را از شهرداری محترم چوبر تقاضا دارم بنام رستمعلی شوکتی نامگذاری کنند. »

 

 

 


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876