چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

دکتر سعید صفوی : صراحتا اعلام می کنم اصلاح طلب هستم
گرفتن پرینت
کد خبر: 5768  |   تاریخ انتشار:18 نوامبر 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 چوبر نیوز ، سارا صفایی – می گویند کمی دیر به کارزار انتخاباتی وارد شد اما در این مدت کوتاه گوی سبقت را از بیشتر کاندیداهای احتمالی ربوده و به زعم طرفدارانش تنها نیروی موفقیت چشمگیر او صداقت گفته هایش هست که سرعت محبوبیت او را در بین مردم تالش دو چندان کرده است.

دکتر میر سعید صفوی، در ماسال تالش بدنیا آمده و نامزد دوره گذشته انتخابات از حوزه ی تهران بزرگ بوده که با سر لیست دکتر علی مطهری قصد ورود به مجلس را داشته است. وی خود را اصلاح طلب اصیل می نامد و می گوید هر اتفاقی بیافتد، تا آخر عمرم به پرچم اصلاحات وفادار خواهم بود. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و از تحصیلکردگان حوزه نفت وگاز می باشد و عزم خود را جزم کرده و با اطمینان و اعتقاد راسخ می خواهد با حمایت بزرگان و پیشکسوتان تالش نماینده نسل جدید تالشان در مجلس شورای اسلامی باشد. گفتگوی سایت خبری چوبر نیوز با این کاندیدای احتمالی تالش در انتخابات آتی را در متن ذیل می خوانید.

 photo_2015-11-19_02-29-35

 

چوبر نیوز : برخی شما را تنها پرچم دار جبهه اصلاحات در منطقه تالش میدانند، چقدر به این دیدگاه پایبندید؟

اصلاح طلبی یا اصول گرایی اگر بر اساس ادعای فردی باشد بسیاری از دوستان می توانند در برهه های مختلف که جهت وزش باد را رصد می کنند خود را منتسب به یکی از این دو گرایش فراگیر کنند و از دریای پر تلاطم سیاست به ماهیگیری مشغول شوند اما بنده در گفتار و نوشتار خود در این مدت سعی کرده ام خود را به مردم بشناسانم و هرگز هم در تغییرات جو سیاسی قطب نمای سیاسی مرا از کار نیداخته است، بنده صراحتا اعلام کرده و می کنم اصلاح طلب هستم و به آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران در قالب نگاهی اصلاحی در برخی شیوه ها پایبندم.

 

 

چوبر نیوز : چه اقداماتی تا بحال در این طیف سیاسی داشتید که بخواهید خود را به این جریان نزدیکتر بدانید؟

حضور در ستاد های اصلاح طلبان از تاریخی که خود را شناخته و به این فهم از سیاست رسیدم که اصلاح طلبی مدل و الگوی بهتری برای اداره ی کشور دارد با این طیف سیاسی همراه و همقدم بودم و سعی کرده ام به سهم خودم در پیشبرد اهداف این گفتمان سیاسی قدم بردارم و در نوشته های خود نیز همیشه سعی در همکاری با این جبهه سیاسی داشته ام.

 

چوبر نیوز : در چند روز اخیر دیدارهایی با برخی از اعضای این طیف سیاسی داشتید، دقیقا با چه کسانی و با چه هدفی بوده است؟

بله دیدارهایی با برخی از سیاسیون طیف اصلاحات و اعتدال داشته ام و مشخصا با جناب مهندس علی هاشمی رفسنجانی (برادر زاده رییس تشخیص مصلحت نظام) از نمایندگان مجلس ششم جهت رایزنی های سیاسی بوده است.

photo_2015-11-19_02-28-49 photo_2015-11-19_02-28-43

 

 

 

چوبر نیوز : شنیده شده اسپانسرهای قدرتمندی از شما حمایت می کنند آیا آنها وابسته به طیف خاصی هستند؟

درخصوص حامیان مالی به صراحت اعلام میکنم، تاکنون تمامی هزینه ها بصورت شخصی از طرف خودم انجام شده است.

 

 

چوبر نیوز : در خصوص واژه وامدار بودن برخی از کاندیداها بعد از انتخاب چه نظری دارید؟

وامدار بودن به یک جریان یا تشکل سیاسی را ابداً چیز بدی نمی دانم و معتقدم اگر فردی از پرچم طیف و یا جزبی سیاسی در کمپین سیاسی خود بهره می برد لازم است به آرمانهای آن حزب وفادار باشد و با تفکرات غیر تشکیلاتی به هیچ وجه موافق نیستم اما اینکه فردی پیش از پیروزی خود را در چنبره ی یک عده خاص قرار دهد پس از پیروزی فقط در جهت برآورده کردن منویات آن طیف خاص رفتار کند را هم قبول ندارم و سعی خواهم کرد با تیم مشاوره ی گسترده در سطح سه شهرستان فقط به مشلکلات شهرستان بپردازم و بس.

 

 

 

چوبر نیوز : چقدر در موضع خود ثابت قدم هستید؟

قطعا احدی را پیدا نخواهید کرد که اعلام کند بنده بر سر مواضع خود نخواهم ماند و بهتر است پاسخ این سوال را آنانی بدهند که با بنده حشر و نشر داشته اند و یا خود مردم در مدتی که خود را بر آنان عرضه کرده ام.

 

 

 

چوبر نیوز : اگر موفق به حضور در مجلس شوید در چه زمینه هایی بیشتر فعالیت خواهید نمود؟

بزرگترین انگیزه ام برای ورود به مجلس معرفی کردن و نمایاندن چهره ای زیبا از تالش و مردم این شهرستان بزرگ در هر دو معنای لفظی و معنوی آن است و پس از آن تلاش خود را برای چانه زنی های معمول جهت اخذ بودجه های خارج از کمیته ی برنامه ریزی که بیشتر به نمانیدگان اختصاص پیدا میکند و همچنین نقش پر رنگ در جلسات مجلس و حضور در کمیسیون های مرتبط با حوزه ی انتخابی خود اقدام کنم تا وارد شدن به حوزه ای که نتوانم هیچ کمکی به منطقه ی خود انجام دهم اما پر سر و صدا باشد.

 

 

 

چوبر نیوز : واضح و روشن بفرمایید در مورد ورزش شهرستان و بخصوص فوتبال تالش چه برنامه ایی دارید؟

همانطور که قطعاً واقف هستید نماینده نمی تواند به صورت اجرایی در امری ورود کند و تنها در جهت اخذ بودجه می تواند به دستگاه های اجرایی منطقه کمک کند و در حوزه ی ورزش هم تلاش خواهم کرد با لابی گری های مرسوم با وزارت ورزش و جوانان خون تازه به رگ های ورزش منطقه تزریق کنم ، احیای تیم فوتبال چوکا و رساندن آن به جایگاه واقعی آن بدون در نظر داشتن اختلافات احتمالی با مدیریت این تیم. استفاده از تجربه ی پیشکسوتان و در کنار آن نیروی جوانان پر توان منطقه ، ورزش این شهرستان را سامان دهیم.

 

 

چوبر نیوز : شرایط فعلی تیم فوتبال چوکا را چگونه ارزیابی می کنید ؟

چوکایی که در دورانی از بالا به پایین به بیشتر تیم ها نگاه می کرد متاسفانه امروز دیگرمدتهاست که به پرواز در نیامده است و قلعه ی عقاب ها تنها نامی را یدک می کشد که روزگاری با بزرگانی همچون حاج رضایی پیوند داشت و تیم های بزرگی را به زانو در آورده بود. همانظورکه پیشتر عرض کردم چوکای تالش سمبل ورزش این شهرستان است و هرگز اجازه نخواهم داد اختلافات سیاسی به جایگاه این تیم صدمه ای بزند، در صورت امکان خرید امتیاز این تیم برای یکی از شرکت های خصوصی شهرستان این کار را برنامه ریزی خواهم کردو در غیر آن صورت به مدیریت و مجموعه فعلی تیم کمک خواهم کرد تا این تیم به جایگاه اصلی خود برگردد ، تا حد امکان ورزش را از زد و بندهای سیاسی دور خواهم داشت.

 

 

 

چوبر نیوز : ساخت یا جلوگیری از ساخت سد شفارود دغدغه خیلی از مردم منطقه است،  شما در کدام طرف هستید؟ و برنامه شما چیست؟

سد شفارود در آغاز پروژه ی مناسبی نبود و یا دست کم باید گفت منطقه ی مناسبی برای احداث سد انتخاب نشده بود و امروز که دیگر کار عملیات اجرایی تا بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است متوقف کردن آن کار آسانی نیست و هزینه ی گزافی بر روی دست دولت و مردم خواهد گذاشت، نه به عنوان نماینده ی ممکن دوره ی بعد تالش بلکه به عنوان یک شهروند از مسئولین خواهش می کنم حال که پروژه پس از سالها به تنها امید کشاورزان منطقه برای جلوگیری از سوختن محصولات کشاورزی آنها تبدیل شده و است و از یک طرف دیگر فعالان محیط زیستی را که دغدغه ای جز راست از جنگل ها ی هیرکانی ندارند طرح را تا حد ممکن مدیریت کنند و تاج سد را تا جایی که هزینه ی کمتری برای محیط زیست داشته باشد کوتاه کنند تا پایان این ماراتن توسعه و محیط زیست به زیان محیط زیست تمام نشود.

 

 

 

چوبر نیوز : اساسی ترین مشکل شهرستان تالش را چه میدانید؟

تالش امروز نیازمند یک تحول اساسی در حوزه تصمیم سازی و تصمیم گیری میباشد و این مهم یک همیت و مشارکت از جانب نخبگان میخواهد.

اساسی ترین مشکل شهرستان را نگاه صرفا کشاورزی به شهرستان می دانم که سالهاست ما را از قطار توسعه عقب نگه داشته است و بهتر است مردم سعی کنند در کنار تولید که بسیار هم حائز اهمیت است دست به کارهای اقتصادی برای ارائه ی بهتر محصولات خود بزنند و طرح های صنعتی بزرگ هم که از وظایف مسئولین است که با توجه به مختصات اکولوژیکی منطقه تلاش کنند پای واحد های صنعتی را هم به منطقه باز کنند.

 

 

چوبر نیوز : در جایی گفته بودید شرق و مرکز تالش پشتوانه بزرگی در کسب آرای شما هستند؟

بنده نگفته بودم. با این حال معتقدم هیچگونه تفاوت و تفکیکی از آرای تالش در بخش های مختلف از نظر بنده وجود نداشته و بنده به عنوان کاندیدای نمایندگی نگاه یکسانی به تک تک آرای همه مناطق دارم.

 

 

 

چوبر نیوز : عملکرد نمایندگان قبلی تالش را چگونه ارزیابی می کنید؟

برای قضاوت در مورد دیگران باید پا در کفش آنان کنیم تا بتوانیم قضاوت درستی از آنان داشته باشیم و بنده بیشتر از آنکه بخواهم در جایگاه قاضی بنشینم و بر عملکرد گذشتگان ایراد وارد کنم سعی کرده ام از اشتباهات آنان بیاموزم و خود را برای عدم تکرار آن اشتباهات مسلح به تجربه آنان کنم ،اما اگر بخواهم به سوال شما هم پاسخی داده باشم باید عرض کنم مردم بهترین قضاوت را در روز ۷ اسفند خواهند داشت ولی لازم است عرض کنم که بیشتر مردم منطقه نسبت به آقای اسلامدوست در دوره ی نمایندگی شان مثبت می نگرند.

 

 

 

چوبر نیوز : چند مورد از عملکردهای خوب و بد نمایندگان ادوار گذشته را عنوان کنید؟

تنش زدایی از دعواهای منطقه ای و مدیریت شهرستان توسط حاج یونس عرفانی ، تلاش برای آماده سازی زیر ساخت ها و فعالیتهای عمران وآبادانی در دوره ی سید مجتی عرفانی، احداث دانشگاه ازاد و تغییر نام چوکای انزلی به تالش در دوران آقای اسلامدوست، احداث کمربندی تالش دوران آقای محمد یاری، عدم دخالت در عزل و نصب های دوران آقای شکری و البته در مورد پروژه ها امکان جابجایی وجود دارد که شاید در دوران دیگر عزیزان بوده باشد که بنده بی اطلاع هستم و آمار دقیق ندارم.

 

 

 چوبر نیوز : نظر شما در مورد اجماع اصلاح طلبان چیست؟

به نظر تحرکات قشنگی در میان دوستان اصلاح طلب در حال صورت گرفتن است و شوراهای مشورتی که با مدیریت جناب آقای لاری وزیر کشور دوران اصلاحات شکل گرفته است و احزاب اصلاح طلب هم همگی در تکاپو برای رقم زدن حماسه ی سیاسی دگری هستند و مهتر از آن فعال شدن بدنه ی مردمی اصلاح طلبان در کنار این تشکل ها و شوراها، شورای عالی سیاست گذاری انتخابات هم دکتر عارف عزیز ریاست آن را دارند در حال هماهنگی بیشتر در بین اصلاح طلبان برای اخذ تصمیمی درست هستند.

 

 

 

چوبر نیوز : نظرتان در مورد کاندیداتوری آقای سام سکوتی تالش از طیف اصلاح طلبان چیست؟

هر شهروندی که توانایی حضور در جایگاه نمایندگی مردم را در خود میببند، میتواند چنین حقی را داشته تا خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد. جناب سکوتی از دوستان هم طیف بوده و برای ایشان آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.

 

 

 چوبر نیوز : چقدر با غرب تالش آشنایید؟

در مدتی که به این عرصه ورود کرده ام سعی نمودم با دوستانی از غرب تالش ارتباط داشته باشم و از آنجا که دکترین خاصی برای انتخابات تهیه کرده ام با مطالعه و تحقیق در مورد مناطق تالش بزرگ سعی کرده ام بتوانم در شأن مردم منطقه قدم های بزرگ تری هم بردارم، این منطقه یکی از با سوادترین مناطق شهرستان است و کشاورزی در آن منطقه همیشه سعی کرده است بروزتر باشد و پیشگام و کشت آبی هم در آن منطقه بسیار رونق دارد آبشار های محسور کننده و طبیعت بکر هم دیگر گفتن ندارد.

 

 

 

چوبر نیوز : بیشترین آرای حوزه غرب تالش تمایل به سمت آستارا دارند، شما چه برنامه ایی برای جذب آن دارید؟

 

اگر مسئولین و نمایندگان توجه بیشتری به این منطقه داشتند شاید امروز این سوال هم در لیست قرار نمی گرفت. بنده در این حوزه اسلاف را مقصر می دانم و در آینده سعی خواهم کرد با هماهنگی مسئولین کشوری در بالا و دوستان مسئول در منطقه نگاه جغرافیایی و تبعیض های گاه و بیگاه را مدیریت کنم تا مردم تالش تمامی تعاملات خود را با داخل شهرستان انجام دهند و ثروت تولید شده چه انسانی آن و چه مادی آن در منطقه تالش هزینه شود، طبیعی است وقتی ما مراودات روزانه خود را با استارا انجام می دهیم در بازار سیاست هم به همان محل علاقمند شویم.

 

 

چوبر نیوز : کیوی به عنوان مهمترین منبع درآمد مردمان غرب تالش است چه اقدامی برای رونق آن دارید؟ ضمن اینکه تولید کنندگان این محصول فاقد تعاونی یا تشکل بوده و امسال وضعیت چندان مساعدی ندارند؟

بله این سوال شما دقیقا اشاره به همان بخش از صحبت های پیشن بنده که مردم منطقه غرب پیشگام انجام کارهای جدید هستند بر می گردد و امروز تعاملات تجاری خوبی هم با ترکیه و آذربایجان دارند و مشخصاً کمک به کیوی کاران جهت احداث صنایع تبدیلی درمنطقه ازبرنامه بنده خواهد بود، تلاش در جهت آموزش درست به کلیه اصناف و در کنار آن کیوی کاران جهت تشکیل تعاونی ها را هم در برنامه خود خواهم داشت و البته در این حوزه به عنوان کاندید انتخابات برنامه های مطالعاتی را دست دارم که تا زمان انتخابات اجرا خواهد شد وبه مردم عرضه خواهم کرد.


برچسب‌ها:
  1. کامبیز دوستکانی گفت:

    با تقدیرو تشکر از شهرداری چوبر و شورای اسلامی شهر و بخصوص تقدیرو تشکر از اهالی مردم فهیم چوبر در نامگذاری یکی از خیابانهای شهر چوبر بنام دکتر آذرکش همیشه خاطرات این دکتر بنام مرد بزرگ در اذهان شهر خواهد ماند . خداوند روح بزرگ دکتر عا لیقدر را با امام زمان محشور بفرمایند
    کامبیز دوستکانی

  2. علي اكبر گفت:

    سلام آقای صفوی زودتر انصراف بدن خیلی بهتره !!

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876