چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

کسی که مانع فتح قلعه عقابها بدست استقلال و پرسپولیس شد
گرفتن پرینت
کد خبر: 5250  |   تاریخ انتشار:10 سپتامبر 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

photo_2015-09-10_22-05-15

photo_2015-09-10_23-51-26 چوبر نیوز ، سعید فرهادی – دکتر منصور یوسفی جولندان در سال ۱۳۴۳ در یک خانواده مذهبی و فرهنگی تالشی دیده به جهان گشود.

خانواده پدری ایشان از خاندان بزرگ و خوشنام منطقه بودند. وی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر تالش با موفقیت سپری کرده و کاردانی علوم اجتماعی را در مرکز تربیت معلم شهید مطهری نوشهر اخذ نمودند سپس بعنوان معلم رسمی آموزش و پرورش مشغول به کار شد.

دکتر یوسفی مقطع کارشناسی علوم اجتماعی را در دانشگاه گیلان و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی گرایش مردم شناسی را با درجه ممتاز در دانشگاه تهران گذرانده و در ادامه موفق به دریافت مدرک phd تخصصی مردم شناسی در آکادمی ملی علوم تاجیکستان شد.

وی علاوه بر عضویت در هییت علمی دانشگاه پیام نور گیلان، سابقه تدریس در دانشگاههای گیلان،کرمان و واحدهای مختلف دانشگاه آزاد را دارند. کمتر دانشجویی را میتوان یافت که از کلاس درس وی کسب فیض کرده ولی شیفته قدرت علمی، مهارت ، توانایی و شخصیت و متانت ایشان نشده باشد. بطوریکه  بسیاری از دانشجویان ایشان معتقدند دکتر یوسفی نمونه بارز یک استاد دانشگاه تمام عیار هست.

دکتر یوسفی در دوران تدریس خود مقالات و پژوهشهای ارزشمندی به جامعه علمی ایران و دنیا عرضه کرده اند. که تعداد این مقالات بیش از ۲۰ مقاله علمی میباشد که در حوزه مهمی چون فقر،بیکاری،ازدواج،فرهنگ،توسعه، کارآفرینی و …. بوده است و تعدادی از آنها در ژورنالهای بین المللی معتبر چاپ و مورد نظر اندیشمندان و متفکران این حوزه قرار گرفته که ماه حصل این فعالیت های علمی ارایه شفاهی مقاله در کنفرانس بین المللی علوم اجتماعی (icss) پاریس در سال ۲۰۱۰ میلادی است که یکی از معتبرترین کنفرانس های علوم اجتماعی در دنیا میباشد.

فعالیتهای علمی دکتر یوسفی محدود به تدریس و پژوهش نمیشود چرا که ایشان از معدود دانشمندان بنیاد علمی صدرا و از محققین تدوین دایرالمعارف بزرگ دنیای اسلام میباشند.

دکتر یوسفی در کنار تدریس و فعالیت های علمی خود بنا به شایستگی و لیاقت پست های مهم و بزرگی را عهده دار بوده اند که از جمله آنها میتوان به سرپرستی دانشگاه پیام نور مرکز رشت، ریاست دانشگاه پیام نور مرکز تالش، ریاست دانشگاه پیام نور واحد رضوانشهر،منتخب مردم تالش در دوره اول شورای اسلامی شهر تالش، عضو و ریاست شورای حل اختلاف حوزه شهری تالش و … را میتوان نام برد که به فضل الهی و درایت و تدبیر جناب دکتر، منشاء اقدامات بی بدیل و بزرگی بوده اند که در حافظه مردمان روشن ضمیر تالش بزرگ و متحد ثبت شده است.

بسیاری دکتر یوسفی را شخصیت همه جانبه قلمداد می کنند زیرا ایشان جز معلمی در آموزش و پرورش، استادی دانشگاه، پژوهشگری  در حوزه های مختلف، سابقه مدیریتی درخشان در حوزه فرهنگ ، ورزش و رسانه نیز سرآمد دوران خود بوده اند.

سرپرستی تیم فوتبال چوکای تالش در دوران اوج آن که توانست استقلال و پرسپولیس را مقهور قدرت خود نماید بر عهده دستان پرتوان دکتر یوسفی بود. وی ۷ سال رییس هییت فوتبال شهرستان تالش بود. همچنین تئاتر تالش بزرگ همیشه پیش قراولانی چون دکتر یوسفی را بر تارک افتخارات خود داشته است. قلم زنی در روزنامه های کیهان ورزشی و ابرار نیز اورا به یکی از معروف ترین تحلیل گران ورزشی استان و کشور تبدیل کرد. اینها بخشی از کوله بار تجربه و علم دکتر یوسفی است.

اگر امروز دکتر یوسفی نوک پیکان مطالبات طیف های مختلف مردمان ۳ شهرستان تالش،ماسال و رضوانشهر میباشد به خاطر شخصیت همه جانبه دکتر یوسفی میباشد.

اگر فرهنگیان مطالبه ای داشته باشند خیالشان آسوده است که دکتر یوسفی نزدیک به ۲ دهه معلم بوده است و خود از نزدیک مشکلات معیشتی و محدودیت های فرهنگیان از یک سو و از سوی دیگر ضعف های آموزشی را بهتر از هر فرد دیگری متوجه میشود.

اگر جامعه اساتید و دانشجویی ما مطالبه ای داشته باشد خیالشان آسوده است چرا که مردی از جنس خودشان متوجه محدودیت های آنهاست. مردی که خود سالها در دانشگاههای مختلف این سرزمین کرسی استادی داشته و کاملا به مشکلات و  محدودیت های جامعه علمی ما واقفند. از سوی دیگر به دلیل رابطه مستقیمی که با دانشجویان و فارغ التحصیلان داشته اند برای مطالبات مهم آنها از جمله بیکاری ، فقر ، ازدواج ، …. پاسخهای روشن و برنامه های مدونی دارند.

مدیران و کارآفرینان نگران نیستند چون باورشان بر این است که دکتر یوسفی خود مدیری موفق و تحول خواه بوده است و حضور ایشان در هر مجموعه با شروع تغییرات همراه بوده است.

اگر جامعه جوان ما در حوزه شغل،ازدواج،فقر،بیکاری و…. مطالباتی دارند، مطمئنند که  دکتر یوسفی از معدود کسانی است که با واکاوی سیستماتیک این مشکلات متوجه نگرانی آنهاست. برای آنها برنامه های مجرب و دقیقی تدوین کرده است.
امروز ورزشکاران مبتدی تا حرفه ای تالش بزرگ خوشحال هستند چون میدانند که دکتر یوسفی در ورزش استخوان خرد کرده است . اوست که ورزشکاران را از جنس خود میداند و برای رشد ورزش به دلیل سالها تجربه خود در این حوزه فکرهای کارآمد و کاربردی در سر دارد.

و در نهایت قشر فرهیخته حوزه فرهنگ و رسانه امروز خوشحال است که یکی از آنها سکان آینده تالش را به دست خواهد گرفت. و میدانند که میتوانند مطالبات تاریخی خود را از طریق یک شخصیت فرهنگی از مسئولین بخواهند و به منویات فکری خود در جهت توسعه فرهنگی تالش جامعه عمل بپوشانند
وامروز بسیاری معتقدند دکتر یوسفی فرصتی برای بازسازی هویت تالش در عرصه های مختلف است. به امید روزی که تالشی زیباتر و آبادتر داشته باشیم.

.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876