چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

درگیری نماینده اردبیل و آستارا بر سر حیران، در آستانه انتخابات مجلس
گرفتن پرینت
کد خبر: 5107  |   تاریخ انتشار:19 آگوست 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

resized_1170837_595

اختلافات دو نماینده مجلس به دلیل برخی اخبار منتشره در رابطه با زمین‌خواری در گردنه حیران این روزها خبرساز شده اند. چندی پیش کمال‌الدین پیرموذن در صحن علنی مجلس با صدای بلند فریاد زده و نعیمی‌ رز را به دزدی متهم کرد! صفر نعیمی‌ رز نیز با در دست داشتن برگه‌هایی، اعلام می‌کرد که سند زمین‌خواری بستگان پیرموذن را در اختیار دارد.

پیرموذن: از نعیمی زر شکایت کردم

پس از این درگیری لفظی در صحن علنی، پیرموذن به جمع خبرنگاران آمده و با تکذیب ادعاهای نماینده آستارا از شکایت از وی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و همچنین تحقیق و تفحص از منابع طبیعی استان گیلان و شهرستان آستارا خبر داد.

وی تاکید کرد تا سال ۱۳۷۶ که منطقه حیران در محدوده استحفاظی استان اردبیل بود هیچ تخلف و اقدام غیرقانونی در این منطقه اتفاق نیفتاده اما طی سال های اخیر که این محدوده به استان گیلان و شهرستان آستارا واگذار شده، شاهد زمین خواری و تخریب جنگل ها و محیط زیست بوده ایم.

 وی تصریح کرد: نماینده فعلی آستارا در ادعاهای خود برادر کوچک من مهدی و و همسر خواهران آقای نوعی اقدم را متهم کرده است. در حالی که برادر من اصلا چنین فعالیت های ندارد و آقای نوعی اقدم نیز گفته است که من چنین خواهرانی با اسامی پریا و نسیم ندارم و این سندسازی ها جعلی است و به محض اینکه از سفر برگردم از نماینده آستارا و ادعاهای کذب او شکایت می کنم.

پیر موذن تصریح کرد: نماینده دلواپس آستارا از شخصی به عنوان حسابدار من در این پرونده نام برده است در حالی که من چون پول و درآمدی ندارم در تمام عمرم حسابدار نداشته‌ام!

نماینده مردم اردبیل در پایان تاکید کرد: امام جمعه اردبیل نیز در رابطه با اقدامات خلاف قانون نماینده آستارا و مسئولین سابق منایع طبیعی این شهرستان درخصوص تخریب جنگل ها و زمین خواری به مسئولان ارشد نظام نامه نوشته و رئیس جمهور و همچنین معاون اول وی نیز نیز با جدیت پیگیر این پرونده هستند “تا سیه روی شود هر که در او غش باشد”.

ماجرای زمین‌خواری گردنه حیران چیست؟

حدود ۱۰۰ هکتار از زمین‌های بکر گردنه حیران ویلاسازی میلیاردی شده است. نماینده مردم اردبیل پیشتر در این رابطه به خبرنگاران گفته بود: متاسفانه برخی از مسئولان خصوصا نماینده فعلی شهرستان آستارا به همراه یکی از نمایندگان اسبق این شهرستان اقدام به تخلفاتی نموده‌اند و در تغییر کاربری بسیاری از مراتع و جنگ‌ها در منطقه حیران دست داشته‌اند.

نماینده اردبیل با بیان اینکه «هیچکس نه دولت پیشین نه دولت کنونی و نه نظام مخالف ساخت‌وساز قانونی نیست»، خاطرنشان کرد: در سه مرحله از آقای دکتر اسماعیلی‌نیا در خصوص تحقیق‌و‌تفحص از منابع طبیعی درخواست کرده‌ام.

وی افزود: شخصی به نام (ص.س) رئیس پیشین اداره منابع طبیعی شهرستان آستارا در ساخت‌وساز تله‌کابین در گردنه حیران با آقای (ر) شراکت داشتند و ما تحقیق‌و‌تفحص از تخلفات در منابع طبیعی را از تهران به جد پیگیری خواهیم کرد؛ آنچنان که در جلسه شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت نیز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت و همچنین آقای باهنر رئیس جلسه امروز مجلس بر لزوم این پیگیری تاکید کرده است.

پیرموذن ادامه داد: بنابر پیگیری‌های امام جمعه محترم و خدوم شهرستان اردبیل از طریق ریاست جمهوری و مجلس جناب آقای جهانگیری به عنوان رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، آقای پالیزدار دبیر این ستاد را برای بررسی به محل اعزام کرده و بنا بر اطلاعات بنده تمامی تخلفات صورت گرفته در منطقه توسط ایشان به صورت مستند جمع‌آوری شده است و این تخلفات از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

البته «نعیمی‌زر» نماینده آستارا پس از این اظهارات پاسخ داده بود:« برای ۱۶۰ هکتار طرح هادی تهیه شد و با اجرای آن، معابر ایجاد شد و قیمت زمین بالا رفت. بعدا تعدادی از افراد متنفذ از شهرستان و استان مجاور به نام وابستگان خود اقدام به تغییر کاربری کردند.»

x9q9szxt

221527_390

چرا الان؟

تهمت و افترا به صحن رسید. یکی از این‌سو و دیگری از آن‌سوی گود، یکدیگر را دزد خطاب می‌کنند: «تو دزدی، نه خودت دزدی!». داد و بیداد به هوا رفت و در نهایت در چندقدمی یکدیگر ایستادند. «کمال پیرمؤذن» و «صفر نعیمی‌رز» یکدیگر را به دست‌داشتن در پرونده زمین‌خواری «گردنه حیران» متهم می‌کنند و فریادشان در تمام صحن می‌پیچد. یکی نماینده استان اردبیل است و دیگری نماینده شهرستان آستارا که بخش‌هایی از گردنه حیران در آن واقع شده و حالا حاشیه‌های فراوان یک زمین‌خواری بزرگ نام برخی نمایندگان حاضر و پیشین و مسئولان دولت گذشته را به‌میان کشیده است.

اما این اتفاقات در حالی رخ می دهد که کمتر از ۸ ماه به تبلیغات انتخاباتی کاندیداها برای ورود به مجلس شورای اسلامی، زمان باقی است. سوالی که شاید به ذهن خیلی ها ناخودآگاه خطور کند اینکه آیا این نمایندگان و کاشفان زمین خواری تازه و آنهم در آستانه انتخابات متوجه این فاجعه شده اند؟ یعنی ساخت و ساز بی رویه ویلاهای به این بزرگی را تا بحال کسی ندیده بود؟ و اینکه آیا اینها یک شوی تبلیغاتی در آستانه انتخابات برای تحت تاثیر قرار دادن مردم است یا اینکه بعد از ۸ سال این نمایندگان خوش صدا و خوش سیما، قصد اعاده بیت المال و دفاع از حق مردم را دارند؟؟؟

الله و علم !!


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876