چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

کشف «دیگ غول» در ارتفاعات ویزنه تالش
گرفتن پرینت
کد خبر: 4812  |   تاریخ انتشار:06 ژوئن 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

 

لیشکی

چوبر نیوز – محمد هزاری، در ییلاقات ویزنه در محلی بنام «لوشکی» یا «لیشکی» آبشاری وجود دارد که در زیبایی بی نظیر است این آبشار در منطقه جنگلی ییلاقی قرار دارد و ارتفاع این آبشار گمنام حدود ۲۰ متراست که با توجه به ریزش آب از ارتفاع در پای آن چاله ای بوجود آمده که در پیکر شناسی زمین به «دیگ غول» مشهور است ایجادشده است ،که البته تند آب این آبشار زیبا باعث بوجود آمدن این دیگ شده است .

این آبشار که به تازگی توسط گردشگران محلی کشف شده است با زیبایی خاص خود آغوشش را برای پذیرائی از بازدیدکنندگان و توریستها بازکرده است اما بدلیل نا آشنائی گردشگران با منطقه و مسیر این آبشار، تا کنون گمنام مانده است. حجم آب این آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.
مسیر آبشار از تپه های جنگلی و بسیار زیبا و دیدنی و پر جاذبه است که در طول مسیر درختان بلند و سرسبز بهمراه گونه های گیاهی خودرو  و وحشی و چشمه های زیبا با آبی خنک و گورا دیده میشود.

گمنامی محل  و نبودن راه عمومی ماشین رو برای اهالی ییلاقات ویزنه ، این محل زیبا و آبشار دل انگیز «لوشکی» را از نظرها پنهان داشته است. گمنامی اکثر جاذبه های توریستی، و زیبایی های ارتفاعات ویزنه و ییلاقات بکر و طبیعی سالهاست از دید گردشگران پنهان است که جادارد مسئولین گردشگری استان و منطقه برای شناساندن آن به گردشگران و توریست ها اقدامی عاجل به عمل آورند چرا که گمنامی و دور از دید بودن مناطقی این چنینی نه تنها راه را برای سوء استفاده های احتمالی برخی ها هموار می کند ، بلکه مردم زحمت کش منطقه نیز از سود سرشاری که از گردشگران و توریست ها می توانست عایدشان شود، محروم مانده اند.

 


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876