چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

یک فعال انجمن صنفی کارگری : در صورت عدم رعایت عدالت سهمیه‌ بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی به دیوان عدالت اداری شکایت می کنیم
گرفتن پرینت
کد خبر: 4789  |   تاریخ انتشار:05 ژوئن 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

IMG16572763

 

یک فعال انجمن صنفی کارگری با اعلام این خبر که در صورت عدم رعایت سهمیه‌بندی بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی از سوی سازمان مربوطه به دیوان عدالت اداری شکایت خواهیم کرد، گفت: سهمیه‌بندی در استان تهران بر اساس عدالت نبوده است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هفته گذشته ۲۱ تشکل فعال حامی کارگری در نامه‌ای به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و مجلس شورای اسلامی خواستار اصلاح رویه فعلی در سهمیه‌بندی بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی شدند.

این فعالان کارگری نسبت به نحوه تخصیص سهمیه‌ها اعتراض کرده و معتقدند بر اساس تعداد جمعیت سهمیه‌ها تخصیص داده نشده و بدون مشورت از انجمن‌های کارگری نسبت به توزیع ناعادلانه اقدام کرده‌اند.

در این باره کاظم احمدیان به عنوان یک فعال صنفی کارگری با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی در مورد نحوه توزیع سهمیه بیمه کارگران ساختمانی به خبرنگار فارس گفت:سازمان تأمین اجتماعی در توزیع بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ترازوی عدالت را نادیده گرفته است.

وی افزود: بر اساس سنت سال‌های گذشته در هر مرحله توزیع سهمیه بیمه حدود ۱۶ هزار سهمیه به کارگران ساختمانی استان تهران اختصاص می‌یافت که این رقم به ۸۲۰۰ سهمیه کاهش یافته است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارگری بنایان سفت‌کار شهریار با بیان اینکه اعتراض خود را به صورت مکتوب به مسئولان ارائه کرده‌ایم، تصریح کرد:‌۲۱ تشکل صنفی کارگران ساختمانی به صورت مشترک در استان تهران با نگارش نامه‌ای انتقادی از عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان زیرمجموعه‌اش (تامین اجتماعی)، خواستار رسیدگی به مشکلات به وجود آمده شده‌اند.

وی گفت: نحوه تخصیص سهمیه در کل کشور به خصوص در تهران غیرکارشناسی بوده و باید فوراً این رویه اصلاح شود.

احمدیان با اعلام این خبر که در صورت عدم اصلاح رویه فعلی و برای رسیدن به حق قانونی کارگران به دیوان عدالت اداری شکایت‌نامه‌ای خواهیم برد، گفت: از دولت درخواست داریم تا نسبت به مسائل بیمه‌ای قشر زحمتکش کارگران ساختمانی نگاه حمایتی داشته باشد و در این باره تذکر جدی به وزارت کار دهند.

وی با اشاره به اینکه تنها مسئله انجمن‌های صنفی سهمیه‌بندی بیمه نیست، گفت: بر اساس قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در مصوبه سال ۸۶، چیزی به نام سهمیه‌بندی ندارد و اقدامات فعلی بر اساس آئین‌نامه مصوب دولت در حال انجام است.

این فعال انجمن صنفی کارگری در پایان خاطر نشان کرد:‌بر اساس قانون رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی در سال ۹۲، مقرر شد سهمیه‌ها حذف شود، چرا که سهمیه‌بندی با اصل ۲۹ قانون اساسی در تضاد است.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876