چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

سکوت آن مَرد تالش
گرفتن پرینت
کد خبر: 4673  |   تاریخ انتشار:23 مه 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

اسلام دوست تالش

 

چوبرنیوز، کاظم احمدیان – «سکوت» واژه ای است که چند سالی بود تبدیل به غریبه ای در ادبیات سیاسی کشور شد. واژه ای که دَم خور بسیاری از چهره‌های سیاسی ایران بود و آنها ترجیح می دادند روزه سکوت بگیرند و سخن نگویند. اما پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بهار سال ۹۲ روزه سکوت شکست و ساکتین تبدیل به ناطقان پرشور فضای سیاسی شدند.

این شکستن روزه سکوت در میان چپ‌های اسلامی ایران بیشتر قابل مشاهده بود. با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید دچار تحولی بزرگ شدند و گویی دَم مسیحایی، حیاتی دوباره به آنها بخشیده است.

بسیاری از کسانی که مردم چند سالی اظهارنظرهای سیاسی آنها را ندیده و نشنیده بودند، تصمیم گرفتند در قامت دفاع از روحانی وارد کارزار سیاسی شوند تا هم بازگشت به قدرت را جشن بگیرند وهم حرف هایی که در سینه داشتند را بزنند.

در این میان اما یک سیاستمدار کهنه کار چپ اسلامی، همچنان مهر سکوت به لب زده است و تغییر دولت نیز نتوانسته روزه سکوت او را بشکند.

عسگر اسلام دوست که بسیاری او را سیاستمدار تالشی جریان اصلاحات می دانند این روزها استراتژی تداوم سکوت خود را دنبال می کند. چهره سرشناس پیشین بدنه وزارت کشور که آگاهان به مسایل انتخاباتی او را رقیب سخت برای نامزدهای جریان اصول گرا حوزه تالش عنوان می کنند.

نماینده مردم تالش در مجلس ششم. مجلسی که در فضای سیاست به مجلس اصلاحات معروف بود که اکثریت نمایندگان آن با گرایش اصلاح طلبی بودند.

در گذر رقابت های انتخابات پارلمان سالیان اخیر اسلام دوست غایب بزرگ کارزار انتخاباتی بوده است و در نبود او اصول گرایانی از تالش، با دغدغه کم توانسته اند خود را به بهارستان برسانند.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند سال جاری ، از گوشه و کنار خبر حضور این نماینده پیشین مجلس در انتخابات پیش رو شنیده می شود.

اسلام دوست در جریان رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری بهار سال ۹۲ از حامیان حسن روحانی بشمار می رفت و در پرواز اختصاصی سفر انتخاباتی شیخ دیپلمات به گیلان او را در کنار محمدباقر نوبخت همراهی می کرد. پس از رسیدن روحانی به پاستور و مقام ریاست جمهوری خبرهایی به محافل رسانه ها از حضور سیاستمدار تالشی در مقام ارشد بدنه برخی وزارتخانه ها و حتی مقام استانداری البرز درز شد، اما او ترجیح داد هیچ مسئولیت دولتی را نپذیرد و نظاره گر دولت اعتدال گرا باشد.

در نهایت باید دید که این مرد سیاستمدار تالشی طی روزها و ماه های آینده سکوت خود را خواهد شکست یا همچنان رسانه ها باید به تحلیل رفتار سیاسی- انتخاباتی او بپردازند.

 

 


برچسب‌ها:
 1. جاوید گفت:

  سلام فکر کنم فرستنده دیجیتال شهرچوبر راه اندازی شده! اگه امکان داره خبرهای تکمیلی رو بذارید.باتشکر

 2. محمد رضا سمیعی پور گفت:

  سلام
  مطالبتون خیلی بهتر شده.
  این شد یک سایت جامع و خوب.
  اما ساخت و ساز و غارت زمین های کشاورزی را از یاد نبرید. ویلا سازی شیرینه اما بعد آستارا انگار نوبت تالش و اطرافه که سیمانی و سنگی بشه
  این آقای اسلام دوست که گرارش نوشتید بشیار آدم با شخصیتی بود خدا کنه دیگه کاندید نشه. خرابش می کنند.

 3. تالشی باغیرت گفت:

  مرگ بر ضد ولی فقیه

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876