چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

تالش یک ملت ریشه دار در گستره تاریخ دنیاست
گرفتن پرینت
کد خبر: 4621  |   تاریخ انتشار:14 مه 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

IMG_20150512_193200

نماینده سابق آستارا در بازدید از نمایشگاه بین المللی تهران گفت : تالش یک ملت ریشه دار در گستره تاریخ دنیا و یک فرهنگ دیرینه ایی در تمدن ایرانی است.

به گزارش چوبر نیوز، فرهاد دلق پوش نماینده سابق آستارا در بازدید از غرفه «فرهنگ کده تالش» در نمایشگاه بین المللی تهران گفت : تالش یک ملت ریشه دار در گستره تاریخ دنیا و یک فرهنگ دیرینه ایی در تمدن ایرانی است.

وی افزود : با اینکه این ملت در مظلومیت واقع شده اند اما در عین محرومیت و مظلومیت، مردان غیرتمند و شیرزنان تالش، این هویت غنی تالش را در نمود و ظهور عینی جامعه قرار می دهند.

دلق پوش اضافه کرد : تلاشی که در عرصه های مختلف فرهنگی هنری شده، نشانگر این است که چراغ فروزان هویت و فرهنگ تالش بدست نیک اندیشان و عاشقان این حوزه، روشن است و ما امیدواریم این چراغ  در اقصی نقاط  کشور و دنیا همچنان پر فروغ و پر نور بدرخشد.

 نماینده سابق مجلس که خود جزو سیاست گذارهای فرهنگی استان بوده تاکید کرد : امیدوارم روزی برسد که این فرهنگ و هویت بزرگ تالش که جزء تاریخ و تمدن ایران است و نقش بسیار ارزشمندی هم در جامعه داشته اند، خود را به واقع بیابند و اتحاد و همدلی بیش از پیش در میان آنها برقرار باشد.

وی تصریح کرد: آستارا در حلقه وسط تالش واقع شده و بنظر من آستارا قلب تالش است که باید به این قلب توجه شود تا از مظلومیت خارج شود.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876