چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

جریان‌های سیاسی اعتدالی حول محور خندستانی
گرفتن پرینت
کد خبر: 4576  |   تاریخ انتشار:03 مه 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

 

 

SketchGuru_20150216145749

 

 

 چوبرنیوز، کاظم احمدیان – این روزها از گوشه و کنار صدای حضور نامزدهای احتمالی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به گوش می‌رسد. جریان‌های سیاسی بر آن شده‌اند تا با تمام نیرو وارد کارزار انتخابات شوند که در این میان نامزدهای معروف با توجه به سبد رأیی که دارند می‌توان نقش تأثیرگذاری را در این میان بازی کنند. اصول گرایان منتقد اصلاح طلبان و دولت احساس خطری که از جانب این جریان سیاسی می‌کنند سعی دارند با تمام قوا وزیر بیرق واحد وارد انتخابات شوند. حضور نیروهای مطرح اصول گرایان می‌تواند شانس این سیاسیون را برای پیروزی در انتخابات فراهم کند.

در کنار آن نیز اصلاح طلبان به دنبال اتخاذ سیاست همگرایی میان خود و دولت تدبیر و امید هستند تا با این همگرایی بعد سال‌ها به کرسی‌های سبز پارلمان در بهارستان برسند. این سیاسیون هم سعی می‌کنند با اتخاذ تصمیمات وحدت انگیز با محوریت چهره‌های شناخته شده همچون محمدرضا عارف و احزابی چون حزب کارگزاران به یک اجماع سیاسی دست پیدا کنند. در گذر این فضای سیاست شهرستان تالش هم متأثر از سایر نقاط کشور و گیلان بِسمت شکل‌گیری آرایش سیاسی – انتخاباتی برای یک رقابت داغ پارلمانی می‌رود.

بر اساس گزارش چوبر نیوز، گمان می رود یکی از افراد که به عنوان نامزد احتمالی رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم در حوزه تالش حاضر خواهد بود – علی خَندستانی – می‌باشد. او که از قٌضات شاخص و با سابقه دستگاه قضائی هست، یکبار هم در کارزار رقابت‌های انتخاباتی پارلمان طی طریق کرده است. او در جریان رقابت‌های انتخاباتی هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی در یک رقابت نفس گیر با بهمن محمدیاری نماینده مجلس پنجم بنا به اعلام عبدالرضا بی آزار فرماندار وقت تالش با عدد ۱۷۱ رأی کمتر از محمدیاری در رفتن به بهارستان بازماند. حالا خَندستانی می‌خواهد دگربار خود را به صف نامزدهای انتخاباتی برساند و شاید این بار بتواند با رأی پیروزی مردم راهی خانه ملت بشود. خَندستانی که از دیدگاه سیاسی به شیخ علی اکبر ناطق نوری اصول گرای میانه رو نزدیک است و از حامیان دولت تدبیر و امید رئیس جمهور حسن روحانی بشمار می‌رود به نظر می‌رسد دو رقیب سخت محمود شکری نماینده فعلی مجلس نهم از جبهه پایداری و بهمن محمد یاری نماینده پیشین مجلس مُنتسب به طیف اصول گرای محمد باقر قالیباف شهردار تهران را در کارزار رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم پیش رو خود می‌بیند.

از محافل سیاسی تالش خبر می‌رسد سیاسیون معتدل اصول گرا و حامی دولت روحانی در حال نزدیک شدن حُول محور این قاضی تالشی هستند.

رفته رفته به شفافیت آرایش سیاسی – انتخاباتی احزاب برای مجلس دهم نزدیک می‌شویم، باید انتظار ماند و دید در شهرستان تالش نامزدهای انتخاباتی زیر چتر کُدام جریان سیاسی ایران اسلامی خواهند رفت …


برچسب‌ها:
 1. solar.71@gmail.com گفت:

  مهم مردمند ودغدغه های آنان نه حزب و گرایش سیاسی

 2. عادل بقائي گفت:

  تا آنجائیکه که از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی جناب آقای خندستانی شناخت داریم ، ایشان با هر عنوان حزبی که حتماً صلاح جامعه در آن است، همراه باشد برای ما هم معتبر است! و همراه ایشان هستیم .
  هدف شنیدن فریادهای بی صدای مردم محروم و مظلوم تالش است که در پس مشکلات فراوان در خود فرو رفته اند! اگر به معیشت و زندگی همه اقشار مردم تالش توجه کنید! اکثر مردمان دیار تالش از اهالی کارگر ، کشاورز و از طبقه متوسط جامعه هستند اندک افرادی هستند که از توان مالی بالایی برخوردار باشند.
  پس شخصی که بتواند فارغ از هر گونه تمایلات و توجهات.. ، خالصانه برای این ملت شریف خدمت کند بایدبا احساس مسئولیت و وجدان بالا ، بپا خیزد وبا یکسان پنداری همه مردم تالش موانع توسعه اقتصادی را برای آرامش جامعه تالش فراهم کند تا مردم تالش در آسودگی خاطر بسر ببرند. امیدوارم مردم عزیز تالش در انتخاب خود هوشیار باشند!
  نکته *منطقه تالش برای توسعه اقتصادی پتانسیل بالایی دارد که اکنون ۲۵الی۳۰٪ آن فعال است

 3. شایگان گفت:

  درود بر ابر مرد تالش
  مرد رئوف و کارکشته جناب خندستانی بزرگ.
  کاش مردم تالش هم بدانند و بخواهند که با انتخاب یک اصلح سرنوشت خود و منطقه را رقم می زنند. رفتارهای سیاشی شتابزده تا بحال دردی از مردم تالش را دوا نکرده است. و نمایندگانی که قبلا بوده اند نهایت زور و توان خود را نشان دادند که چه در چنته داشتند…
  ما منکر تلاشهایشان نیستیم اما باید منطی فکر کرد…
  بگذاریم اینبار آنکه مرد عمل است به مجلس برود.
  کسی که هم اخلاق مدار است و هم عملگرا.

 4. من گفت:

  لطفا این سایت و تبدیل به محل سیاسی و مختص به یک فرد خاص و تبلیغات نکنید.
  با اینکار اعتبار سایت و بازدید کننده هاش و از دست میدید.

 5. مهناز گفت:

  سلام
  من این پیغا مم را اشتباهی جایدیگری گذاشته بودم که اصلاح کردم.
  خبرهای انتخاباتی را بیشتر کنید.
  سایت را محدود به یکنفر نکنید بگذارید حرفهای همه کاندیداها شنیده شوند. تا مردم اصلح ترین را که همانا شایسته ترین است انتخاب کنند.
  آقای خندستانی نه تنها برای تالش بلکه یک افتخار برای ایران است.
  گفتگوی اختصاصی با ایشان و سایر کاندیداها را در برنامه های خبری داشته باشید.
  تا جایی که من اطلاع دارم نشست های شخصی زیادی در منطقه برای انتخابات صورت می گیرد که امکان دارد مسیر انتخاب درست را منحرف کنند

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876