چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

موسسه خیریه انفاق مهر چوبر در سالی که گذشت
گرفتن پرینت
کد خبر: 4505  |   تاریخ انتشار:17 آوریل 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

 

 

این جا باغ عاطفه است. درختان احساس، شکوفه کرده اند. بر گلبرگ های ایمان، شبنم محبت چکیده است و پرنده های نیکوکاری، فضای باغ را از نغمه های توحیدی خود پر کرده و باغبان لبخندزنان فریاد می زند: مژده! مژده! بهار آمده است.

امروز در مزرعه عشق، بذر نیکوکاری می پاشند، تا فردا در بهار دل ها، گل های معنویت شکفته شود. سرسبزی فردا مدیون همت مردان و زنانی است که شادی های خود را بر کویر نیازهای هم وطنان خود می پاشند. بر این اساس هرساله همزمان با واپسین روزهای سال مردم نوع دوست ایران بسیج می شوند تا درجهت یاری رساندن به نیازمندان و محرومان همتی مضاعف معمول نمایند. در این روزها نوع دوستان  با نمایش گذاشتن مهربانی و انسان دوستی، جشنی را برگزار می نماید که به جشن نیکوکاری معروف است . این جشن مرهون وبرگرفته از تعالیم الهی است، چون علاوه بر اینکه حس نوع دوستی مسلمانان را نشان می دهد، هدفی والاتر را در ترویج  فرهنگ انفاق و احسان نیز بیان می دارد. امسال برای اولین بار در چوبر نیز جشن نیکوکاری برگزار شد که با استقبال بی نظیر مردم خونگرم و انساندوست منطقه و چوبر قرار گرفت. برگزاری این جشن بهانه ایی شد تا  سایت شهر ساحلی چوبر (چوبر نیوز) گفتگویی با مدیر عامل موسسه انفاق مهر چوبر انجام دهد که در زیر می خوانید.

 

عکس

 

جناب نصرتی هرچند خیلی ها شما را با نام موسسه خیریه می شناسند اما دقیقا شما کجا کار می کنید و چقدر وقت برای موسسه انفاق مهر چوبر می گذارید؟

باسلام به همه مردم ایران زمین، بنده حسین نصرتی فرزند مرحوم رحیم متولد ۱۳۴۴ شهر چوبر که با سابقه کاری ۲۷ سال در سازمان فناوری ارتباطات واطلاعات ایران مشغول به کار می باشم و فقط میتوانم از وقت استراحت خود کم کرده و در خدمت موسسه باشم.

 

 

چه شد که با این مشغله زیاد امسال جشن نیکوکاری را در چوبر برگزار کردید؟

هر آنچه را که به ذهنم رسد ودر پیشبرد اهداف موسسه مفید باشد کوتاهی نمیکنم .  جشن نیکوکاری ، همایش شیرخوارگان حسینی و اهدا  ۴۰ سبد عیدانه ، تقدیر و تشکر از مردم منطقه همچنین از مسئولین بخش حویق – از آن جمله اند.

دریافت کمکهای نقدی،  در اجرای آن برنامه جزو الویت آخر بوده چون ما بیشتر در فکر ترویج اهداف موسسه هستیم که به حمدا… رضایت بخش است ولی از نظر کمکهای نقدی نیز شخصاً از همه مردم منطقه ممنونم که با شرکت خود در جشن نیکوکاری خادمین خودشان را در موسسه یاری نمودنند .

 

استقبال از برگزاری این جشن در چوبر چطور بود؟

میتوان گفت همه مردم منطقه تا جایی که می توانستند کمک کردند.  حتی مسافرین گذری ومیهمانان نوروزی هم سنگ تمام گذاشتند که جای تقدیر و تشکر دارد. یک تشکر ویژه هم از شهرداری شهر که زحمت نصب وراه اندازی چادربه دستور ایشان انجام شد را دارم.

 

چه اصول و ظوابطی در جمع آوری کمک های مردمی دارید ؟

باید بگویم با توجه به سابقه ۲۷ ساله خود در بخش مالی اداره، کلیه مبالغ ورودی و خروجی موسسه کاملاًمشخص و مراکز هزینه نیز با تائید اعضاءهیئت امناء و هیئت مدیره و با رعایت اصول و چارچوب ضوابط بر اساس دستورالعمل سازمان بهزیستی هزینه میگردد وهمچنین بنده در هر ماه بیلان مربوط به همان ماه را تهیه وتنظیم نموده و پس از تائید خزانه دار و بازرس قانونی موسسه در اختیار هیئت امنا و همچنین مراجع ذیصلاح قرار میدهیم.

 

 

این کمک ها چگونه و کی بین نیازمندان تقسیم می شوند؟

همانطور که عرض کردم ورودی و خروجی مالی موسسه در هر ماه کاملاًمشخص می باشد و در همین بیلان ماهیانه نمودار دریافتی موسسه در ۶ ماهه دوم خوشبختانه صعودی بوده که می بایست از همه مردم منطقه باید تقدیر و تشکر کرد که البته این امر در اولین سالگرد افتتاح موسسه کاملاً به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

 

بطور خلاصه عملکرد ۶ ماهه دوم موسسه را چگونه بیان می کنید؟

عملکرد موسسه در ۸ ماه سال ۱۳۹۳ به شرح ذیل تقدیم میگردد :

۱-ثبت نام از ۶۲۵ نفر عضو ثابت

۲-ثبت از ۷۸ نفر از مرحومین که توسط بازماندگان آنها صورت گرفته است

۳-تحت پوشش قرار دادن ۱۲ دانش آموز (خرید کتاب.کیف .لوازم تحریر)

۴-تحت پوشش قرار دادن ۸۰ خانوار با حمایتهای گوناگون مثل پرداخت هزینه شیمی درمانی –خرید دارو-اعزام به بیمارستان-خرید مایحتاج اولیه زندگی-خرید نان ماهیانه

۵-کمک قرضالحسنه به دو نفر

۶-احداث یک دستگاه خانه مسکونی (در حال تعمیرات)

۷-احداث یک دستگاه سرویس بهداشتی

۸-احداث یک انباری سرویس بهداشتی

۹-عفو و بخشش مبلغ دومیلیون ودویست هزار تومان بدهی به بیمارستان با نامه نگاری و پیگیریهای پرسنل موسسه

۱۰-برگزاری جشن نیکوکاری در منطقه

 

آیا فقط به نیازمندان چوبر کمک می کنید یا این کمک موسسه مرز مشخصی ندارد؟

اگر دقت فرمائید درهیچ کجای پاسخ خود اسمی از چوبر نیاورده ام و بجای آن از کلمه منطقه استفاده کردم. منظور از منطقه شهر و روستائی است که موسسه از آنجا حداقل یک عضو فعال داشته و امدادرسانی نیز بر اساس  اعضاء آن شهر یا روستا بوده و در تصمیم گیری آن موارد هیئت امنا نیز  شرکت میکنند.

 

آینده فعالیت موسسه را چگونه می بینید؟

بنده به آینده این موسسه خیلی خوشبین هستم چرا که لحظه به  لحظه به لطف خدا و همت مردم منطقه کانون گرم موسسه گرمتر وشعاع روشنائی آن بیشتر میگردد. امیدوارم روزی موسسه بتواند کارهای فرهنگی را جایگزین کارهای خدماتی نماید وبا نام این موسسه شهر چوبر در جای جای دنیا مشهور و معروف گردد. انشا….

 

 

والسلام

 

××××××××××××××××××××××××××××××××

ehsan-2

 

همه روز، روزه بودن، همه شب نماز کردن                                 همه ساله حج نمودن، سفرحجاز کردن
ز مدینه تا به کعبه سر و پا برهنه رفتن                                      دو لب از برای لبیک به وظیفه باز کردن
به مساجد و معابد همه اعتکاف جستن                                    ز ملاهی و مناهی همه احتراز  کردن
شب جمعه ها نخفتن به خدای راز گفتن                                   ز  وجود  بی  نیازش  طلب  نیاز  کردن
به خدا که هیچ کس را ثمر آن قدر نباشد                                  که  به  روی نا امیدی در بسته باز کردن

همچنین بنابر گزارش چوبر نیوز، بنظر می رسد روز به روز بر یاران دستهای سخاوتمند بیش از پیش افزوده می گردد، چه آنانکه با بخشش مادی و چه آنانکه با بخشش معنوی، دست یاری به سمت موسسه نوپا گرفتند، تا امیدی باشند برای نیازمندان و قوت قلبی برای آنانکه پیشگام این خدمتند.

 تصاویری که در زیر ارایه می گردد مربوط به دیدار نوروزی نمایندگان اعضای هیات مدیره موسسه جهت تقدیر و تشکر از مسئولین بخش حویق (مدیریت و کلیه کارکنان محترم مرزبانی لمیر- منابع طبیعی آبخیزداری – حوزه مقاومت بسیج شهید عزتی چوبر – بانک ملت  شعبه چوبر – مسئولین شهرداری وشورای شهر چوبر – داروخانه دکتر انصاری -صندوق قرض الحسنه شهر چوبر – مسئولین بخشداری و شورای شهر و شهرداری و فرماندهی نیروهای انتظامی و اداره بهزیستی بخش حویق می باشد که در این مدت یار و یاور موسسه و بودند

چوبر شوکتی (1)

چوبر شوکتی (2)

چوبر شوکتی (3)

چوبر شوکتی (4)

چوبر شوکتی (5)

چوبر شوکتی (6)

چوبر شوکتی (7)

چوبر شوکتی (8)

چوبر شوکتی (9)

چوبر شوکتی (10)

چوبر شوکتی (11)

 

عکسها : امیر حسین نصرتی

 

 

 

 


 1. هنری گفت:

  به به جناب نصرتی …
  بابا خبری ازتون نبود آقا….
  چه عجب یه حرکتی بازم تو چوبر شد.
  ولی خدا وکیلی این آقایونی که تو عکس آوردی کمک کردند یا تبلیغاته؟ آخه با شناختی که من ازشون دارم خیلی سفت هستند و دندان گرد. مخصوصا آخری ها.
  ولی جالب بود دست شما و همکارانتون درد نکنه.
  حداقل من نتیجه زحمت شما را تو محل خودمون دیدم. خدا خیرتان دهد.

 2. چوبری گفت:

  چرا باید عکسشون زده بشه مگه نیت خدایی نی واقعا که اینم مثل کارکرد شهردارمون نباشه اول تعریف و نشون دادن عملکرد الان کجا رف عمل کرد های شهردارمون ی میدوون وسط گذاشتن ی سال کاری باهاش ندارن هی بزرگ میکنن هی کوچیک بوجه اس باورکنین ده ملییون خرج کردن واسش ………..چیشد واقعا برین شهرداری حویق تفاوتو احساس کنین اقای شوکتی قبلا جواب میدادی مشکلاتمون الانم امیدوارم پیگییری کنیید….

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876