چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

سعادت حضور در خانه خدا با هیچ لذتی قابل مقایسه نیست
گرفتن پرینت
کد خبر: 4443  |   تاریخ انتشار:06 آوریل 2015   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

 

به گزارش چوبر نیوز، سفر معنوی حج، درک اقیانوس رحمت و عظمت خداوند متعال است. راه‌یافتگان حریم الهی در این سرزمین آسمانی، دعوت شدگان به پاکی هستند که خالق متعال، لذت دیدار خانه خویش، زیارت مسجد نبوی و جنه البقیع را به آنان بخشیده است.

 

حجاج چوبر (3)

 

حجاج چوبر (2)

 

بر اساس گزارش چوبر نیوز، امسال نیز کاروان زیارتی صدیق نور شهرستان آستارا، به مدیریت حاج جابر کارگر و معاونت حاج یحیی یادگار ، ۱۰ فروردین راهی سرزمین وحی شدند که بعد از زیارت حرم مطهر پیامبر (ص) و ائمه بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر مدینه روز شنبه ۱۵ فروردین در مسجد شجره لباس احرام به تن کرده و نیت حج عمره مفرده را انجام و لبیک گویان عازم مکه مکرمه شدند و تا صبح روز یکشنبه اعمال عمره مفرده خود را در بیت الله الحرام به جای آوردند.

 

حجاج چوبر (7)

حاج یحیی یادگار در گفتگویی کوتاه با چوبر نیوز، گفت : « در این سفر معنوی ۱۶۲ نفر از هموطنانمان شرکت دارند که از شهرستانهای آستارا و تالش هستند. »

وی افزود : « از شهر چوبر ۱۱ نفر از جمله آقایان حاج جابر عبادیان به اتفاق همسر و عروس اش ، محمود وزارتی و فرامرز قلیپور و سیداسماعیل یوسفی به اتفاق خانواده هایشان به مکه اعزام شده اند که البته درخدمت زائرینی از روستاهای ویزنه پلاسی و نصرت آباد نیر هستیم. »

حاج یادگار که سعادت چندین بار حضور در خانه خدا را دارد با اشاره به حس درونی خود می گوید : « انسان وقتی پابه سرزمین وحی میگذارد کالبدش تهی از هرگونه دلبستگی به دنیا و متعلقاتش و حتی خانواده اش می شود ، چرا که لذتی که درخدمت به زائرین خدا و ائمه ع هست با هیچ لذتی قابل مقایسه نیست.»

وی تصریح کرد : « از سال ۸۸ حدود ۴ بار درخدمت زائرین حضرت زینب س درسوریه و ۲۰ بار در خدمت زائرین عتبات عالیات عراق و ۳ بارهم در خدمت زائرین خانه خدا و حرم حضرت رسول ص بوده ام، احساس میکنم سعادت بزرگی را خدا نصیبم کرده که درخدمت زائرین خانه خدا و حضرت رسول ص وائمه اطهار باشم . هرچند که درخودم این لیاقت را نمیبینم ولی خداوند متعال به خواسته بندگانش توجه میکند و باتوجه به لیاقت شان بابندگانش رفتار نمیکند اگر غیر از این بود ما کجا و خادم زائرین خانه خدا بودن کجا؟ »

حاج یحیی یادگار چوبر

معاونت کاروان صدیق نور، اظهار کرد : « انسان یک عمر نام رسول الله بر زبانش جاریست و بسوی کعبه نماز میخواند پس وقتی خود را در محضر پیامبر (ص) و خانه خدا می بیند بی اختیار احساس می کند باید در خواستهایش فقط برای خودش نباشد چون عنایت خداوند تمام شدنی نیست و چه بهتر که اول برای دیگران دعا کند. حقیر نیز هر چند زبانم غاصر هست ولی باهمین زبان غاصر دعاگوی ملتمسین و تمامی دوستان و همشهریان عزیزم هستم. برای تمامی عزیزانی که در راستای موفقیت سایت چوبر به آقای شوکتی کمک میکنند و تک تک عزیزانی که مطالب سایت را دنبال می کنند آرزوی سلامتی همراه با رسیدن به تمامی آرزوهایشان رادارم……..»

 

حجاج چوبر (8)

 

 

حجاج چوبر (4)

 

 

حجاج چوبر (5)

 

 

حجاج چوبر (6)

 

(حجاج گرامی ما که شرفیاب حضور نیستیم، دورادور عرض ارادت داریم، زیارت قبول و سفر به سلامت)


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876