چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

امام جمعه اردبیل: نامگذاری امسال معادلات دشمن را برهم زد
گرفتن پرینت
کد خبر: 4398  |   تاریخ انتشار:25 مارس 2015   |   نویسنده: admin

به گزارش چوبر نیوز و به نقل از فارس نیوز از تالش، آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر امروز در مسجد بالامحله چوبر در جمع مردم این شهر با اشاره به نامگذاری امسال «دولت و ملت همدلی و همزبانی»، اظهار کرد: جای شکر است که رهبری با درایت تمام و اشراف کامل سال‌ها را نامگذاری می‌کنند.

وی در تشریح نامگذاری مذکور افزود: دشمن سرمایه‌گذاری کرده بود که باورهای مردم نسبت به دولتمردان در سال جدید دچار شکاف بیشتری شود اما رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال «دولت و ملت همدلی و همزبانی» این امر را خنثی کردند.

امام جمعه اردبیل اصلی‌ترین سرمایه مردم و حکومت را شامل باورهای مردمی عنوان کرد و گفت: اگر این باورها خراب شود انسجام نسب به کارآمدی نظام و دولتمردان به‌هم می‌ریزد و دولت در نظر مردم متهم به کم‌کاری یا خیانت می‌شود که اینها همه فاجعه و تهدیدی بزرگ است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سرمایه‌گذاری روی اختلافات سیاسی، مذهبی و قومی را در نظر گرفتند و برای حفظ همدلی بیشتر بین دولتمردان و مردم امسال را چنین نامگذاری کردند که موجب خنثی شدن توطئه بسیار بزرگ دشمنان می‌شود.

عاملی با بیان اینکه مردم همواره در صحنه و حامی دولتمردان بودند، تصریح کرد: وظیفه اصلی به‌عهده دولتمردان است که قدر این مردم را بدانند و شاکر باشند و در برابر مردم از قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها استفاده و عزت مردم را حفظ کنند.

وی اصلی‌ترین وظیفه حکومت را حفظ عزت مردم دانست و یادآور شد: در این زمینه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند زیرا اکنون در عرصه بین‌المللی در یک جایگاه بسیار ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم.

امام جمعه اردبیل حضور ایران در میز مذاکرات را نشانه قدرتمندی این کشور دانست و خاطرنشان کرد: عملاً می‌بینیم که خاورمیانه جدید با اراده ایران شکل می‌گیرد.

وی ایجاد فاصله و شکاف بین دولت و ملت را خطرناک خواند و یادآور شد: مقام معظم رهبری شعار مذکور را انتخاب کردند و بر ماست که مقدمات این همدلی و همزبانی را فراهم کنیم و ببینیم عوامل واگرایی بین دولتمردان و ملت چیست.

عاملی شناسایی خطرات و آسیب‌ها را ضرورت دانست و متذکر شد: انتخاب امسال به نام سال همدلی و همزبانی بین دولت و ملت را با برکت می‌دانیم.

وی در ادامه به ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: خداوند متعال حضرت زهرا (س) را به عنوان الگوی جاودانه و ابدی برای ما معرفی کرده و ایشان اسوه امامت است.

امام جمعه اردبیل مقام و منزلت حضرت زهرا (س) را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) الگوی جاودانه برای جامعه زنان در نظام تربیتی است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه حضرت زهرا (س) ارکان الگوگیری جامع و ابدی دارد، خاطرنشان کرد: تمام صفات یک الگوی کامل شامل علم، عصمت، جاذبه و رابطه عاطفی در زهرا (س) محقق است به همین دلیل ایشان یک سرمایه بسیار بزرگی برای عالم اسلام و بشریت محسوب می‌شود.

وی در پایان از بخشداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری شهر چوبر برای برگزاری مراسم مذکور قدردانی کرد.


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876