چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

خرید شب عید همیشه زیباست
گرفتن پرینت
کد خبر: 4273  |   تاریخ انتشار:10 مارس 2015   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

 

چوبر

 

 

نوروز نخستین و قدیمی ترین جشن باستانی مردم ایران زمین است. نوروز که به معنی نو شدن زمین با همه موجودات آن است، در نزد ایرانیان بسیار گرامی و با ارزش است. این جشن از زمان جمشید جم، یکی از پادشاهان اولیه ایران در تمامی سرزمین هایی که در قلمرو حکام قدرتمند ایران بودند، با شکوه و پر عظمت برگزار می شده و هنوز هم برگزار می شود.

به گزارش چوبر نیوز، نو شدن در نوروز فقط مختص گیاهان و گلها و سبزه زار نیست، بلکه انسانها هم به مانند طبیعت اعتقاد به نو شدن دارند. و خرید شب عید نیز یکی از شیوه های نو شدن اعضای خانواده در سال جدید است. خرید شب عید تقریبا از نیمه دوم اسفند هر سال شروع شده و تا آخرین لحظه سال مردم با شور و حال وصف نشدنی از این فروشگاه به اون فروشگاه در حال گشت و گذار برای پیدا کردن لباسها و لوازم مورد نیاز خود برای عید هستند.

 خرید شب عید در چوبر نیز شور و حال وصف ناپذیری دارد. برخی از مردم برای خرید به شهرهای دیگری مثل آستارا یا تالش می روند و برخی نیز از همان چوبر کالاهای مورد نیاز خود را تامین می کنند. البته چند سالی است بازارچه ایی در چوبر راه افتاده و کار خیلی ها را آسان کرده است. شنبه بازاری که حالا دیگر تبدیل به همیشه بازار شده،شلوغ تر از همه روزهاست.

للکه محله که خود بازار بزرگی دارد کمتر از خود بازار خرید می کنند. و مغازه های حاج برات شریفی، مختارپور و هادی این روزها شیرین تر از روزهای دیگر است.

اما در بازار اکثر مغازها شلوغ است از جمله، افتخاری، موسوی،میرزایی، جعفری، قربانی پورحاتم، مرادپور و خیلی های دیگر…

شیرینی فروشی ناصری یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های بازار هم این روزها حسابی شلوغ است. تا حتی قهوه خانه «مطلب» هم حسابی رونق گرفته و مردم از عید و عیدانه ها می گویند.

بنظر می رسد ساکنان حاج یداله محله همگی ویلا نشین یا خانواده های اعیانی هستند. چرا که کمتر مغازه ایی را گزارش کرده اند که شلوغ باشد ، یا شاید هم آنها خریدهایشان را بطور کلی از مجتمع ها و یا هایپر مارکت ها خرید می کنند و یا سفارش می دهند.

در بالا محله چوبر مغازه سخاوت غلامی پر رونق تر از همه روز سال است. خبرنگار تازه کاری که این گزارش را برای چوبر نیوز، ارسال کرده می گوید: « وقتی از کنار خیابان در بالا محله چوبر، خرید برخی از روخان نشین ها را نگاه می کردم انگار قحطی آمده و «ممدی» چنان کیلو کیلو، نخود کشمش را بار قاطر می کرد که با خود فکر کردم مگر اینها چند روز جشن می گیرند. نکنه بجای برنج نخود کشمش می خورند…»

بهر حال حضور در بازار خرید شب عید حتی برای آنانکه قصد خرید ندارند هم زیباست. چه برای آنانکه خرید می کنند و چه برای آنانکه به تماشای خرید دیگران آمده اند… و این شور و حال یعنی نوروز…

و نوروز یعنی نو شدن جهان برای همگان، چه فقیر و چه پولدار… نوروز فقط پوشیدن جامه نو نیست بلکه نو شدن دلها و از بین رفتن همه کدورتهاست…

باشد که لبتان همیشه خندان و دلتان همواره بهاری باد…


 1. چوباری گفت:

  ممنون از گزارش خوبتان. فرارسیدن بهارزندگی را به همه ی چوبری های عزیز و زحمت کشان سایت تبریک عرض کرده وکماکان منتظر گزارش آقا رضا می شینیم، گرچه گزارش مذکور نیز بسیار خوب بود.

  پاسخ:
  مخاطب گرامی و عزیز، ما هم از نظر لطف شما سپاسگزاریم که با گل نوشته هایتان باعث دلگرمی ما و همکارانمان در سایت چوبر می شوید.

 2. احمدی گفت:

  گزارش خیلی زیبایی بود هرچند هیچ کدام از افرادی که نام بردید نمی شناسم اما من هم برای شما و همه خوانندگان سایت چوبر آرزوی سالی پر از شادی و سلامتی دارم. و آرزوی سربلندی ایرانی آباد و آزاد در تمام لحظه ها را دارم.
  و برای همه زحمت کشان کشور از جمله امام خامنه ایی طول عمر و سلامتی آرزومندم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876