چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

از نظر من بهتر بود چوبر متعلق به آستارا باشد
گرفتن پرینت
کد خبر: 3593  |   تاریخ انتشار:25 دسامبر 2014   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 

 

شوخ طبع است و همیشه خنده رو، اما در کار بسیار جدی است. بطوری که وقتی غرق کار می شود حتی اسم خودش هم یادش می رود و با تمام وجود سلولهای خاکستری مغزش درگیر اصطلاحاتی چون «سی پلاس» ، «کامپایلر» و کدهای صفر و یک می شود. برای دیدنش لازم نیست تا رشت بروی و توی کلاس برنامه نویسی کامپیوتر یا طراحی گرافیکی دنبالش بگردی، چرا که آخر هفته هرجا که باشد، به شهر و دیار خود چوبر، برمی گردد تا سفارشات مشتریانش را آماده و تحویل دهد. او پشتیبان فنی و نویسنده چندین سایت معتبر و رسمی شرکتها و ارگانهاست. مهندس جویای نامی که زودتر از سنش پله های ترقی را طی می کند. متن زیر گفتگویی صمیمانه سایت چوبر نیوز با مهندس جویای نامی است که علاوه بر رفتار با محبت و دوست داشتنی اش، می خواهد برای همه بهترین باشد.

 

 

  o خودتان را کامل معرفی کنید؟

من علیرضا دبیری هستم و آذر ماه سال ۱۳۷۳ در یک خانواده متدین و زحمتکش در آستارا به دنیا آمدم، اما محل زندگی مان چوبر بود. از همان دوران کودکی مادرم سعی کرد منو به سمت نماز و روزه سوق بدهد که موفق هم شد. بسیار شوخ طبع هستم ولی کار خود را با جدیت فراوان دنبال میکنم. بنا به فعالیتی که در دنیای گسترده اینترنت دارم و همکاری که با برخی شرکتها و سایتها میکنم کم و بیش در دنیای مجازی همه مرا میشناسند.

 

o از معلمان و همکلاسیها چه خبر؟

دوره ابتدایی رو در مدرسه شهید احمد عزتی چوبر گذراندم خدا رحمت کنه حاج رحیم پرستار رو اون موقع مدیر مدرسه بوده اند و آقای علیرضا یکدل ناظم مدرسه بود.بعد از بازنشتگی آقای پرستار آقای یکدل مدیر شدند و آقای منصور شهیدی ناظم مدرسه شد.

از هم کلاسی ها هم اقای میلاد هماپور/مجتبی دوستکانی/رضا پورمیرزایی/شاهین عبادتی/وحید شهیدی و….

 

o هنوز درس می خوانید؟

من دیپلم تجربی دارم ولی بنا به علاقه ای که از همون دوران کودکی داشتم رشته نرم افزار برنامه نویسی رو انتخاب کردم و الان در رشت رشته نرم افزار کامپیوتری دارم می خوانم.

 

   o چگونه با سایت چوبر نیوز آشنا شدید؟

تقریبا ۹ ماه پیش بود از روی سرگرمی داشتم کلمه چوبر رو جستجو میکردم که به وبلاگ شخصی اقای شوکتی برخوردم بعد اونجا اقای شوکتی سایتی رو اطلاع رسانی کرده بودند اول متعجب شدم بعد از چند روز دیدگاه و تصویری برای اقای شوکتی ارسال کردم  که ایشون بعد از چند ساعتی با من تماس گرفتند و این تماس استارت شروع به کار ما در چوبر نیوز شد.

 

o در چه قسمت سایت مشغول هستید؟ و وظیفه شما دقیقا چیست؟

از ابتدای همکاری با سایت چوبر، من بنا به علاقه ام مسئولیت پشتیبانی سایت را بر عهده گرفتم. البته قبل از اینکه دانشجو شوم و به رشت برم، گزارش هایی را برای سایت ارسال می کردم که بیشتر گزارش های من مبنی بر شناساندن محیط های طبیعی و گردشگری شهر چوبر بود.الان کمتر وقت میکنم شهر چوبر بیام و گزارش ارسال کنم ولی همچنان بعنوان مدیرفنی در جهت توسعه سایت، کنترل نظرات، بروز رسانی و رفع مشکلات سایت انجام وظیفه می کنم. البته همه نظرات را می خوانم ولی تایید شان نمی کنم چون در سایت وظایف تقسیم شده و تایید نظرات(دیدگاه) بر عهده شما ]خانم جهانی[ هست.

 

o روند فعالیت سایت را چگونه می بینید؟

افراد زیادی برای سایت چوبر نیوز بی منت تلاش می کنند. روند فعالیت سایت خوب هست ولی با برنامه ریزی هایی که انجام شده در آینده نزدیک بهتر از این هم خواهد شد.اگر فرصت کنیم بررسی های آخر را انجام داده  و برنامه ها را عملی خواهیم کرد. در حال حاضر برای هر یک از مخاطبان بخشهای اختصاصی در نظر گرفته ایم و در نظر داریم در آینده بخشهایی بمانند شبکه های اجتماعی، اتاق گفتگو به سایت اضافه کنیم.

 

o بنظرشما وجود این سایت در چوبر ضرورت دارد؟

ببینید شهر چوبر بهترین موقعیت جغرافیایی را دارد از نظر من چنین شهر توریستی باید یک سایت مستقل و مردمی برای معرفی بهتر به دنیا داشته باشد.

 

 o آیا شما انتقاد پذیرهستید؟ تا بحال چند تا نظر را حذف یا سانسور کردید؟

بله جنبه ی انتقاد را دارم ولی بستگی داره به چه چیزی انتقاد بگویید در برخی دیدگاه ها توهین هایی صورت میگیره که دوستان به عنوان انتقاد ارسال میکنند ولی این درست نیست انتقاد باید از روی منطق و عقل باشد نه دلی و احساسی. من دنبال انتقاد های سازنده هستم، چون اعتقاد دارم تا وقتی انتقاد نباشه، نمیشه به آن موفقیت بزرگ دست یافت. انسان که قادر نیست خودش را از همه جوانب در نظر بگیره چون هر کسی دیدگاه شخصی خودش را دارد.

در مورد سانسور یا حذف دیدگاه ها بنا به قوانینی که برای سایتهای خبری وجود دارد نمی توان به شخصیت کسی توهین کرد پس ما هم بنا به این قوانین فعالیت می کنیم.

 

 o بر خلاف نظر مدیر سایت ( آقای شوکتی ) که معتقدند نباید با مخاطبان بطور چکشی برخورد کرد، شما هر انتقادی که از سایت می شود سریع جواب می دهید، دلیلش چیست؟

برخی از دوستان با نام انتقاد برخی ها را تخریب میکنند که بنظرم کار جالبی نیست. بهتر است به جای این توهین ها که شما میگید انتقاد هست، انتقاد سازنده بدهند. انتقادی دهند تا اون فرد نسبت به مردم احساس تکلیف کند و ایرادات خود را برطرف کند.

 

  o فکر می کنید آگر مدیر مسئول سایت بودید چه می کردید که الان نشده؟

اقای شوکتی مدیر لایقی هستند و تا الان هر برنامه ای که برای سایت داشتیم بدون هیچ محدودیتی عملی کردیم و برنامه هایی هم برای اینده داریم که انشاا… عملی خواهیم کرد.

 

  o فکر می کنید چقدر از در آمد چوبر مربوط به گردشگری است؟

صنعت گردشگری در دنیای امروز به یکی از ابزارهای قدرتمند رشد اقتصادی تبدیل شده است و خوشبختانه چوبر به لحاظ اسمی و جغرافیایی در موقعیت بهتری قرار گرفته، اما از لحاظ برنامه ریزی های عملی در جذب گردشگر تا چند سال پیش برنامه ریزیهای درستی انجام نمی شد و اکثر مکانهای طبیعی چوبر جنبه اقتصادی نداشت ولی خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفته در حال بهبود وضعیت هستند اما این بهبود کافی نیست چون چوبر منطقه گردشگری زیادی دارد که باید برای انها هم برنامه ریزی شود. مثل تاواگولی/ نه ساله و….

در دوره قبل شورای شهر و شهرداری درآمدی از نظر گردشگری نداشت. ولی با برنامه ریزی که صورت گرفت و با تلاش مسئولین، متوجه شدند که جاذبه گردشگری یکی از مهمترین قطب های درآمدزایی شهر است.

 

o علاقمندید در چوبر مسئولیتی داشته باشید؟

اگر موقعیت آن فراهم شود  بله و فرقی ندارد مسئول کدام بخش باشی، فقط تجربه و علم انجام آن کار را داشته باشی،  یک افتخار است که به همشهری و هموطن خود خدمت کنیم.

 

o برای پیشرفت بیشتر چوبر چه پیشنهادی دارید؟

برای پیشرفت چوبر از نظر عمرانی مسئولین برای انجام پروژه های بزرگ بهتر است قبل از انجام کار با کارشناس مربوطه مشورتی داشته باشند تا خدایی نکرده پروژه ها  ناموفق نباشد.

 

o فکر می کنید چند نفر روزانه از سایت چوبر نیوز بازدید می کنند؟

خدا را شکر، هر روز که میگذرد به بازدید کننده های سایت افزوده می شود از اکثر نقاط ایران بازدید کننده داریم که جای تحصین و تشکر دارد.

 

o چه کسانی بیشترین تاثیر را در زندگی شما داشته اند؟

ابتدا و مهمتر از همه خانواده ام که همیشه قدردان زحماتشان هستم و سپس پسر خاله عزیزم آقای طهماسبی و رفیقای گلم که همیشه با انتقادهای سازنده شان یکی از مهمترین تاثیر گذاران در زندگی من هستند.

 

o شما چوبر را متعلق به آستارا می دانید یا تالش؟

از نظر من بهتر بود چوبر متعلق به استارا بود.

چون از نظر گویشی فرهنگی و…. بیشترین تفاهم را داریم و مهمترین از همه اینکه فاصله کمی با استارا داریم تا تالش.

 

متشکرم و برای شما آرزوی توفیق و موفقیت دارم.

 

 


 1. مهسا عزت پور گفت:

  بله دقیقا فرمایش شما درست است. ما هیچ ارتباطی با تالش و گیلک و کله ماهی نداریم. مسءولان باید به فکر مردم این شهر باشند. تا برای یک نامه یا امضا مجبور نشوند به جای نیم ساعت یک روز کاری الاف شوند و تا هشتپر بروند.
  مصاحبه خوبیه . مدیران معروف شبکه های اجتماعی هم اینگونه شروع کردند. زنده

  • محسن گفت:

   من داشتم درمورد تاریخ گیلام مطالعه میکردم تو سرچ هام رسیدم به این سایت هر چند که چیزس از تاریخ توش نبود اما خوبه که به هر حال یه عده ای دارند منطقه خودشون رو معرفی میکنن . اما دیدم بیشتر نظر ها که اینجا بود درباره اینکه تالش ترک نیست یا اینکه گیلک نیست نوشته شده بود . خوب معلومه مردم خوب تالش اکثرشون تالشی هستن و در عین حال ترکی و گیلکی هم کم و بیش بلد هستن ولی حواستون باشه برای دفاع از خودتون نباید مثلا به ترک ها یا گیلک ها توهین کنید . مثلا نوشته شده ما ارتباطی با کله ماهی نداریم (من خودم رودسری هستم و گیلک هستم و جزءافتخاراتم اینه که کله ماهی رو هم دوست دارم ) ولی بیشتر از کله ماهی به هم استانی های خودم چه ترک چه تالش و چه گیلک علاقه دارم .

 2. ماناس گفت:

  واقعا برای شما متاسف هستم.تالش کجاش گیلک و کله ماهی خوره؟ همه تالشی ها که اکثرا ترکی صحبت میکنن.بهتره یه سر به تالش تشریف بیارین تا متوجه بشید.
  برای شما هم متاسفم که با سوالات تفرقه اندازتون آتش اختلاف رو شعله ور میکنید.
  فضای این سایت برای من اصلا قابل تحمل نیست و این آخرین کامنت بنده در سایت چوبر نیوز خواهد بود.
  خداحافظ

  • رهگذر گفت:

   ماناس خانوم اینجا بحث قومیت،نژاد،رنگ ،لهجه،گویش،زبان، ……. مطرح نیست بحث زمان،بعد مسافت (هزینه ) برای سریع انجام شدن کارهای روزمره مردم (اداری،پزشکی ،……)مطرحه- فکر نکنم کسی بخواد هویتشو فراموش کنه،یا اختلاف پراکنی کنه،چوبریها به تالش بودنشون افتخار میکنن و در ضمن بیشتر آستارایی های اصیل تالشی هستند،لطفا یه جستجوی مختصر تو اینترنت داشته باشین.

  • کیان کریم زاده گفت:

   ماناس جان خواهش میکنم برگردد ما نمیتوانیم دوری تورا تحمل نمیکنیم در ضمن من ۱۳سال همه روزه به تالش رفت وآمد کرده ام و الان اجبارا ۴ساله به آستارا رفت آمد میکنم از نظر بعد مسافت حدودا ۱۰کیلومتر آستارا نزدیکتره که میشه ۷دقیقه نزدیکتر>در ضمن دوستان عزیز اهالی تالش و آستارا را بشناسند وبعد نظر دهند

   • رهگذر گفت:

    اقای کریم زاده عزیز،با یه مثال ساده و یه حساب سر انگشتی: اگه روز کاری در ماه به جز ایام تعطیل ۲۶ روز در نظر بگیریم هزینه ایاب و ذهاب کسی که میخواد به استارا و هشتپر تردد کنه ، هزینه رفت و برگشت روزانه با سواری به استارا = ۴۰۰۰ تومان (در ماه ۱۰۴۰۰۰) – به تالش به طو ر متوسط روزانه = ۷۰۰۰ تومان (در ماه ۱۸۲۰۰۰ )، یعنی در ماه بطور متوسط برای هر نفر ۷۸۰۰۰ تومان صرفه جویی اقتصادی حالا از بعد زمانیش گذاشتم چون واسه ما ایرانیها اهمیتی نداره.

 3. چوباری گفت:

  آیا ما از لحاظ فکری هم به آستارا نزدیک هستیم؟ یابرعکس آنها مارو ازخودشان می دانند یاکتدی؟ و خیلی چیزای دیگه… برادر فکر کنم هرکس درباره ی تخصص خودش اظهار نظر کنه خیلی خوبه. (این هم یه انتقاد منطقی و سازنده)

 4. پاسخ:
  حرف شما صحیح است که هر کس در تخصص خودش اظهار نظر کند.
  این هم از دیدگاه من بود هر کسی دیدگاه خودش را دارد.
  با تشکر

 5. مهناز گفت:

  نزنید مهندس شهرمونو.
  هر چی گفته درسته. یک چوبر و یک دبیری کار بلد و دوست داشتنی

 6. خودم گفت:

  سلام آقای دبیری فامیلی مجتبی دوستکانی درسته نه دوستکامی!
  دقت کن

 7. شهریار دادخواه گفت:

  دنیا تبدیل به دهکده جهانی میشه اروپا بدون مرز شده شماها هنوز درگیره تعصبین

  متاسفم

 8. باسلام اراده سترگ شما را در ایجادفضای سالم مجازی ستایش می کنم

 9. باسلام ما برای رشد و توسعه منطقه و طرد بحث های نژادپرستانه پیشنهاد می کنیم فرمانداری ویژه استارا با امکانات و اختیارات خاص از قلعه بین تا ونه بین تشکیل شود

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)




© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876