چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

همدلی سنت کهن ایرانیان است
گرفتن پرینت
کد خبر: 3179  |   تاریخ انتشار:13 نوامبر 2014   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

به گزارش چوبر نیوز، همدلی و همیاری ایرانیان ، موضوع برنامه مثلث این هفته شبکه خبر، به تهیه کنندگی آقای صباغ بود. در ابتدای این برنامه گلچینی از گزارش مردمی که همدلی را منسوب به ایرانیان دانسته و ریشه آن را در فرهنگ و تمدن درخشان مردم ایران قلمداد می کرد پخش شد و در ادامه  خانم امیری یکی از مجریان مثلث در پلاتو آغازین برنامه گفت : توفیق های بزرگ جامعه در طول تاریخ، از دامان همدلی و همیاری بر می خیزد.

مثلث ۱

 

شوکتی دیگر مجری برنامه مثلث در تکمیل این پلاتو گفت : به یقین ایران ما در طول تاریخ مدرس همدلی و همیاری بوده است.

چوبر

 

سپس مصاحبه شوندگان گزارش مردمی، بالاترین نوع لذت را کمک به همنوع خود عنوان کرده و افزودند این نوع رفتار از قدیم الایام در نهاد ایرانیان بوده و مردم با آن انس گرفته اند. این رفتار در خون و حتی ژن ایرانیان است.

Sequence 01.Still014

رییس پژوهشکده میرات فرهنگی به عنوان یکی از کارشناسان حوزه فرهنگ در تکمیل این بخش برنامه، انتقال فرهنگ و بالااخص همدلی و همیاری را به شیوه سینه به سینه در میان ایرانیان و سرزمین کهن ایرانیان از قدیم الایام عنوان کرد که در ایران همواره بستر غنی از آیین ها و آداب و رسوم و سنتها و ارزشها وجود داشته است.

till010

در ادامه شوکتی در اجرای حرکتی گفت : سنت ایرانیان، همدلی را نه یک زینت رفتاری، بلکه یک باید تلقی می کند.

چوبر  ۲

مصاحبه شوندگان دیگر در گزارش مردمی، یکی از مشخصه های بارز ملت ایران را جمع بودن و در کنار هم بودن دانسته و اضافه کردند : از اول به ما یاد دادند که با هم باشیم و در کنار هم و این رفتار بیشتر در جامعه ایرانی دیده میشود.

امیری در حالیکه در کنار مجسمه های عظیم الجسه سنگی و نمادین ایستاده بود گفت : یکی از پدیده های زیبا و تحسین بر انگیز ایرانیان فرهنگ اعتماد است.

doc

در گوشه ایی دیگر شوکتی نشسته بر نیمکتی در پارک، ادامه پلاتو امیری را اینگونه تکمیل کرد : این ارزش والای انسانی امروزه در جای جای سنت و فرهنگ ایرانی مشاهده می شود و ما به آن مفتخریم.

کارشناس برنامه در ادامه گفت : داستانها و افسانه های زیاد شما می توانید در فرهنگ ایران پیدا کنید که با مفهوم زیارت شکل گرفته اند که در این فرهنگ زیارت شما یکدلی، اتحاد و همدلی را باز مشاهده می کنید.

امیری پلاتو پایانی را اینگونه جمع بندی کرد : نودوستی و بخشندگی فرهنگ دیرینه ایرانی و چشمه جوشانی است که همیشه می جوشد.

شوکتی در جواب گفت : و بخشندگی بیش از آنکه توانایی مالی بخواهد، قلبی بزرگ می خواهد که آن خاصه ایرانیان است.

لازم به ذکر است که برنامه مثلث هر هفته روزهای سه شنبه ساعت ۸:۱۵ از شبکه خبر پخش می شود. مثلث هر روز حول و حوش ساعات ۹ ، ۱۱، ۴ ، ۱۶ و ۲۱ تکرار می شود. این برنامه که طرفداران زیادی هم در سراسر کشور دارد به سفارش شبکه خبر و به تهیه کنندگی آقای صباغ، با تصویر برداری آقای بیات تولید و پخش می شود و دو مجری ثابت برنامه علیرضا شوکتی و خانم امیری می باشند.

 

 

 


برچسب‌ها:
 1. رضاطوطی چوبر گفت:

  افتخار ماست علیرضا جان…

 2. ماناس گفت:

  دست مریزاد…فقط همین

 3. مهناز گفت:

  فرزند چوبر واقعا باعث افتخاره …
  هر روز ساعت ۱۱ از LCD بانک (شبکه خبر) پخش میشه و با افتخار می بینیمش.
  به همه چوبریها تبریک می گم.

 4. مرتضی گفت:

  سلام
  امشب بطور اتفاقی دیدم.خیلی خوشحال شدم و با افتخار و غرور کلیپ رو دیدم.
  ان شاالله خدا خیرش بده و توفیقش رو روز افزون بکنه

 5. عادل بقائی گفت:

  موفقیت راحت و آسان بدست نمی آید! افراد برای حصول موفقیت سختیها و رنجها را متحمل می شود تا به جایگاه سربلندی و افتخار برسد، و اگر در این مقام به مغروریت خود غلبه کند!
  می شوند باعث افتخار و سرافرازی منطقه .
  جناب آقای شوکتی وجود و حضور شما باعث سربلندی ماست.

 6. ساینا گفت:

  موفق وسربلند باشی باعث افتخار مایی.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876