چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

صید ماهی آزاد در رودخانه های آستارا ممنوع است
گرفتن پرینت
کد خبر: 3149  |   تاریخ انتشار:09 نوامبر 2014   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

 fish 2jpg

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: هر گونه صید ماهی آزاد که از گونه های حمایت شده این سازمان است در رودخانه های آستارا ممنوع بوده و با صیادان متخلف برخورد قانونی می شود.
شهروز قلی نژاد افزود: صید ماهی آزاد در رودخانه های شهرستان غیر مجاز بوده و هیچ گونه پروانه صیدی در این خصوص برای صیادان صادر نمی شود. وی با اشاره به اینکه ماهی آزاد از گونه های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست است، اضافه کرد: ماهی آزاد از گونه های در حال انقراض می باشد که خوشبختانه در دو سال اخیر با حفاظت های انجام شده توسط ارگان های مربوط به خصوص سازمان محیط زیست جمعیت این نوع ماهی در حال رشد است. وی با بیان اینکه مهاجرت ماهیان آزاد به رودخانه ها و آبهای شیرین نسبت به سال های اخیر بیشتر شده است، اظهار کرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا به منظور حمایت و کنترل جمعیت این گونه حمایت شده اقدام به گشت زنی و پایش شبانه روزی رودخانه های آقچای، بهارستان ، چلوند و عباس آباد آستارا می کند. وی ادامه داد: در این راستا ماموران یگان حفاظت محیط زیست تاکنون هشت دستگاه تله و کلهام را ضبط و نیز نسبت به تخریب چهار دهنه سد دامی اقدام کرده اند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه برای صید ماهی آزاد و قزل آلا هیچ گونه پروانه ای صادر نمی شود، گفت: این در حالی است که صدور پروانه صید برای ماهیان غیر حمایت شده شامل انواع کولی ها، کفال و سفید توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا آغاز شده است.


 1. چوباری گفت:

  باتشکر از مدیر محترم فعلی سایت بابت تهیه این گزارش، ولی این مطلبتون مربوط به آستاراست چه ربطی به چوبر داره؟

 2. چوباری گفت:

  خب یعنی این خبر خیلی مهم بود؟ حالا اگه مهمه یه توجیهی داشت تازه مهمتر از مذاکرات۱+۵ که نیست

 3. ماناس گفت:

  خبر داشتن از محیط پیرامون موجب افزایش دانش و آگاهی انسان شده تا در مواجهه با شرایط پیش رو آگاهانه تر تصمیم بگیره…بنده از شما سپاسگزارم از انشار اخبار مربوط به چوبر و همسایگان چوبر که آستارا رو هم شامل میشه.این خبر موجب میشه بنده یا امثال بنده وقتی برای ماهیگیری آستارا تشریف میبریم باخبر باشیم که ماهی آزاد صیدش ممنوعه!
  هرچند دست ما کوتاه و خرما بر نخیل هستش

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876