چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گزارش تصویری از چوبر (۳)
گرفتن پرینت
کد خبر: 309  |   تاریخ انتشار:17 ژانویه 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

تصاویر اشخاص و مکانها مستنداتی هستند که برای یک لحظه خاطرات هرچند کوچک ما را در دوره های گذشته زنده می کنند. خاطرات اشخاصی که شاید خیلی وقته رفته اند و دیگر در بین ما نیستند و یا انسانهایی که در بین ما هستند و ما حتی از حال هم نیز غافلیم.
مکانهایی که در لحظه حضور چندان برایمان مهم نیستند اما وقتی از آن دوریم برایمان جلوه ایی از بهشتند.

برخی از این تصاویر را دوستان عزیزمان از چوبر فرستاده اند که برایشان در سایت منتشر کنیم و پیشنهاد گفتگو یا مصاحبه با برخی از آنها را داده اند که گفتگو با بعضی از این بزرگواران در نوبت انتشار است.

اما بعضی از دوستان هم پیشنهاد کرده بودند که بهتر است بیشتر به مسایل عمومی تر پرداخته شود تا شخصی. این پیشنهاد و یا انتقاد دوستان بسیار به جاست، اما چون در مراحل اول کار و عضو گیری هستیم فعلا تا زمان مشارکت همکاران و توسعه سایت از مطالب و تصاویر ارسالی استفاده می کنیم تا انشاا.. در آینده نزدیک نظر شما عزیزان را با مطالب جامع تر و عمومی تر تامین کنیم.

chobar - shokati 1

chobar - shokati 2

chobar - shokati 3

chobar - shokati 4

chobar - shokati 5

chobar - shokati 6

chobar - shokati 7

chobar - shokati 8

chobar - shokati 9

chobar - shokati 10

chobar - shokati 11

chobar - shokati 12

chobar - shokati 13

chobar - shokati 14

chobar - shokati 16

chobar - shokati 17

chobar - shokati 19

chobar - shokati 21

chobar - shokati 22


 1. داداش عالیه …خیلی ممنون

 2. آژگان گفت:

  سلام اقای شوکتی عزیز. عکساتون خیلی عالی و خاطره انگیز بود. چوبر همیشه زیبا بوده و خواهد بود. یه پیشنهاد دارم. طبیعتا هر سال مردم پیرتر میشن و ممکنه در سال یا سالهای بعد در قدی حیات نباشند. اگه بتونی یه آلبوم از افراد مسن و قدیمی چوبر چه زن و چه مرد تهیه کنی خیلی خوب میشه و به عنوان یادگاری در اذهان ثبت میشه. مثلا مادربزرگ خود من خانم راضیه سلمانی (دوستگانی)یکی از اینهاست که بعد از سالها زندگی و زحمت و بزرگ کردن چندین فرزند ودارا بودن دهها نوه و نتیجه و نبیره و ندیده هنوز هم در قید حیاته. این آدمها تاریخ چوبر هستند و باید یه جایی ثبت شوند. آقای دولت دوستگانی دایی بنده دو سال پیش شعری را با عنوان «نوستالژی هاچا قیه» سرودند که من اونو تنظیم کردم و با موسیقی زیبای آذری همنوایش کردم. خب این کار و نام بردن از افراد قدیمی و آداب و رسوم قدیم چوبر خیلی با ارزش بود و من شنیدم که استقبال زیادی از اون شد. شما هم میتونید با عکس و خاطره گویی از اونها همین کار را انجام بدید. به هر حال خوشحال میشم که گاهی با این سایت همراه میشم. موفق باشید

  پاسخ :
  هنرمند عزیز و بزرگوار چوبر
  من بسیار خوشحالم که عزیزانی چون شما را دارم.
  من از پیشنهاد بسیا بسیار زیبایتان استقبال می کنم و حتما این کار را به کمک شما و بنام شما انجام خواهم داد . من شعر های شما را بطور پراکنده از برخی ها شنیده بودم اما خیلی سراغ شما را گرفتم تا گفتگویی با هم داشته باشیم. اگر برایتان مقدور بود شماره تماسی از شما داشته باشم. تا در سفر نوروزی ( اگر فرصت شد و شمال آمدم) خدمتان برسم.
  بازم ممنونم از لطف و محبت شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876