چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

سر صحبت ما با شهرداری و شورای شهر چوبر است
گرفتن پرینت
کد خبر: 1973  |   تاریخ انتشار:15 آگوست 2014   |   نویسنده: علیرضا دبیری

به گزارش چوبر نیور ، اکثر شهر ها با مکان های گردشگری که دارند شناخته شده اند مکان های گردشگری یکی از مهمترین منابع جذب گردشگر در جهان است

اکثر شهرها در حسرت داشتن جاذبه گردشگری هستند ولی ما با داشتن این جاذبه ها استفاده لازم را نداریم.

سر صحبت ما با شهرداری و شورای شهر است. چوبر دارای مکان های چون طاوا گولی ، بالخ گولی رواچول و … که واقعا زیبا و برای گردشگران جذاب است  اما  برای خیلی ها ناشناخته است  اما  چرا بروشور هایی که معرف این مکانهای  زیبای گردشگری و یا بیلبورد های تبلیعاتی که برای شهرداری چندان هزینه ایی هم ندارد در مناطق پر رفت و آمد مسافران و گردشگران نصب نمی شود؟؟؟؟  

من خودم شاهد مسافرانی بودم که دو سه  کوه ومسیر های بسیار سختی را  پشت سر هم میگذارند تا به  “آبشار زمرد ” حویق برسند. آنها  باید مسیری بیش ۹ کلیومتر را طی کنند تا به این مکان گردشگری برسند اما چنان تبلیعاتی برای جذب گردشگر و مسافر به این مکان توسط مسئولان محلی انجام شده که این سختی و مشقت راه برای گردشگر چندان به چشم نمی آید.

و یا به فاصله اندکی از چوبر،  مسیری که موتور به سختی راه می رود ، گردشگر از مسیر مالرو برای شنا به رودخانه ” سوغات بوغولان ” لمیر می رود … و نمونه های بسیاری که در منطقه کم نیستند، در حالیکه  طاوا گولی ، بالخ گولی ،  رواچول ، لم لر ، گویچک یر ، دامبالات ، گندو ،  و … با این همه  زیباییهای طبیعی و خدادادی برای بسیاری ، حتی خود چوبریها هم ناشناخته است.

 شاید بنظر برسد،  رواچول راهش  دورتراز طلاوا گولی و بالخ گولی باشد ،  ولی باز هم نزدیکر تر از سوغات بوغولان  و آبشار زمرد است.

مسافران با حضور در این  طبیعت  بکر و طبیعی هم می توانند کوه نوردی انجام بدهند  چون این جاذبه های در مسیر و  پای کوه هستند و هم از آب زلال این رودخانه  برای شنا و یا ماهیگیری  بهره مند شوند.

 نگارنده که خود این مسیر ها و جاذبه های گردشگری را چندین بار رفته  و به گردشگران نیز معرفی و راهنمایی کرده  تبلیغات گسترده شهرداری و سایر مسئولان شهری در این زمینه را یکی از ضروریات  و اقدامات جدی  می داند چرا که  هرچند تاکنون  این فرصت  و موقعیت عالی در لابلای مراودات اداری و مشغله های روزمره منفعل مانده است  اما  با توجه به دور جدید  سفرهای تابستانی که معمولا در شهریور ماه  اتفاق می افتد امید می رود مسئولان ذیربط نسبت  به این مهم اقدامات لازم را به عمل آورند.

ایجاد یک جایگاه  جهت راهنمایی گردشگران ، چاپ نقشه شهری و مشخص کردن مکانهای و جاذبه گردشگری چوبر بصورت بنر و بیلبورد تبلیغاتی  و 

همچنین چاپ  بروشور و عکس های جاذبه گردشگری شاید چندان هزینه ایی نداشته باشد اما تاثیری شگرف در جذب گردشگر و معرفی شهرمان چوبر خواهد گذاشت.  (علیرضا دبیری)

 

DSC_0163

 

DSC_0164

 

DSC_0166

 

DSC_0175

 

DSC_0169

 

DSC_0170

 

 

DSC_0171

 

 


دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876