چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گزارش تصویری چوبر ۲
گرفتن پرینت
کد خبر: 191  |   تاریخ انتشار:29 دسامبر 2013   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

DSC06127
در برخی قسمت های چوبر خانه هایی در میان جنگل ساخته اند که نه جاده دارد و نه خبری از سر و صدای ماشینهاست. اما این خانه ها پر از صفا و صمیمیتی است که باید رفت و مهمان چهره خندان و سفره پر برکت آنها شد تا این صمیمیت را از نزدیک دید و لمس کرد.

DSC06124
و چه زیباست در بعد از ظهر یک تابستان داغ قدم زنان سری به باغ و میوه های تابستانی زد. میوه هایی که بدون دخالت مصنوعات بشری و کاملا ارگانیک بعمل آمده اند.

DSC06628
هرچند کیوی ،این میوه پشمالو بسیاری از باغات و مزارع منطقه را به تصرف خود درآورده و به سایر میوه های مظلوم و سنتی دهن کجی نشان می دهد اما بسیار پر شود است.

DSC04357
سفر زیارتی به مشهد آرزوی بسیاری از چوبریهاست. یادش به خیر زمانی مرحوم ” نقی نعمتی ” سرکاروان زایران مشهد بود و زایران با اشتیاق خاصی از جلوی مسجد جامع چوبر به سمت مشهد رهسپار می شدند.
در تصویر بالا مشهدی “ابراهیم شوکتی” به همراه همسرش در محوطه حرم امام رضا(ع) عکس یادگاری می گیرند…و لبخند رضایتمندی که حاکی از رسیدن به بخشی از آرزوهاست…
ایبی امی قبول باشه !!

5
نه ساله یا همون “نیسولا” یکی دیگر از بقعه هایی است که در میان جنگل های چوبر قرار گرفته اما سال به سال به زایرانش افزوده می شود.

04
محوطه نیسولا و زایران و گردشگرانی که پس از طی ۴۵ دقیقه از بالا محله چوبر، به نیسولا رسیده اند. این تصویر را یکی از مخاطبان خوش ذوق چوبر فرستاده و در توضیح آن نوشته : هادی پور اکبرمحمد سرخی پور کیوان قلی پور – و …( اما یکی از مخاطبان عزیز و دوست داشتنی ما از راه دور و بقول خودش ۱۸۰۰ کیلومتر دورتر از چوبر در توضیح عکس فوق نوشته اند: ” سلام آقای شوکتی خیلی برای شهرمون زحمت میکشی خدا خیرت بده اون عکسی که از نه ساله زدی یکیش منم، هادی پور اکبر درسته وبقیه حافظ سیفیه دامادشون کاظم نصیری و یکیش هم من”

DSC07943
جاده چوبر به سمت بالا محله

DSC07857
محوطه کاخ سعد آباد تهران که گروهی از چوبریها در حال بازدید از آن بودند… ( تصاویر بیشتر از این باغ را بعدا” برایتان می گذارم)

DSC08690
شهرک عباس آباد آستارا که اکنون محل سکونت بسیاری از چوبریها شده است. این مکان برایم همیشه پر از خاطرات شیرین و زیبایی بوده است… که همه را همانجا جا گذاشته ام…

DSC08692
و خانه ایی که سالهاست نیمه تمام مانده است. دعا کنیم شاید بعد از ۱۲ سال به اتمام برسد…

DSC06417
غروب ساحل خزر همیشه برای گردشگران و ساحل نشینان پر از خاطره بوده و هست…

002
و تیم پر طرفدار چوبر !!

ایستاده از راست به چپ .رحیم تازه پور.بهزاد زردی.رسول اقبال نسب.مبین سرخی.نوید راضی.جواد صمدزاده.حامد آقایی.اکبر موسوی.جاوید سرخی…..نشسته از راست به چپ.کیوان شاه حسینی.رضا امیری.سهیل مصاحب.محمد بینایی.علی تازه پور.عباس نورپور.سعید بینایی .بالاخره کی ما تیمتان را در استادیوم آزادی می بینیم عمو رحیم

File_7836_142390
بدون شرح !

عکس0662
مطمعنا” اسم دانبالات را شنیده اید اما شاید آنجا را از نزدیک  ندیده اید. اینجا همان دانبالات است که مطلب سیفی زر با داس حیاط خانه و محوطه خود را مرتب می کند. دانبالات یکی از بهترین و زیباترین مکانهای گردشگری چوبر و تالش است اما چون کمی دور از دسترس است از نظرها پنهان مانده. من در حال تنظیم گزارشی برای مکانهای گردشگری چوبر، از جمله دانبالات هستم ، اگر این منطقه را می شناسید ما را یاری کرده و در این تحقیق سهیم شوید.

DSC07951
فیروز شوکتی جوان ناکامی که خیلی زود از پیش ما رفت… روحش شاد!


 1. هنری چوبر گفت:

  آقای شوکتی ممنون از گزارشهای خوب و جالبتان. بسیار زیبا بود. زنده باشید.

 2. سید حمزه موسوی چوبر گفت:

  با سلام خدمت برادر ارجمندم جناب آقای شوکتی .
  ضمن تبریک و تشکر از راه اندازی سایتی به نام “چوبر عزیزمان” امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید .و مطالبتان به روز و البته دارای جنبه عمومی تری باشد.

 3. یه چوباری از راه خیلی دور1800کیلومتر گفت:

  سلام آقای شوکتی خیلی برای شهرمون زحمت میکشی خدا خیرت بده اون عکسی که از نه ساله زدی یکیش منم، هادی پور اکبر درسته وبقیه حافظ سیفیه دامادشون کاظم نصیری و یکیش هم من

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876