چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

ماهنامه تالش ، نشریه ایی به وسعت دشت های سرسبز تالش
گرفتن پرینت
کد خبر: 1233  |   تاریخ انتشار:02 ژوئن 2014   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

 

 

chobar.ir shokati

 

ماهنامه  بین المللی تالش به صاحب امتیازی  و مدیر مسئولی بهزاد روحی و به سردبیری استادی توانمند و پرتلاش چون شهرام آزموده  که به حق  در حفظ و پاسداری از فرهنگ و تمدن تالش زحمات زیادی را کشیده اند، سالهاست بطور مداوم  و پیاپی  در تالش منتشر می شود.

این نشریه که در سطح بین المللی منتشر می شود علاوه بر تالش  و سراسر کشور ، مخاطبان پر و پا قرصی هم در   استرالیا ، آمریکا ، اروپا و کشور های حوزه خلیج فارس دارد.

در این نشریه فرهنگ و تمدن  اصیل و بزرگ تالشان با الهام از  اسطوره ها ، افسانه ها و تاریخ درخشان این سرزمین گهربار به زیبایی هرچه تمامتر به قلم شیوای بزرگ مردان تالش به تصویر کشیده می شود تا  زادگاه زرتشت ، و تمدنی ۹ هزارساله در یادها سبز و سرزنده شود.

سردبیر با ظرافت خاصی صمیمیت ، مهمانوازی ، افتخارات و گنجینه های تالش  و تالشان را بگونه ای در کنار هم می چیند که مخاطب با یکبار مطالعه آن مشترک همیشگی آن می شود ، چرا که مهمترین دغدغه او ارایه تصویری واقعی و شفاف از تالش و مردمان صمیمی آن دیار و از همه مهمتر سربلندی تالش و تالشان است و این در مطالب ، تصاویر و تراوشات ذهنی او کاملا آشکار است.

تا کنون ۶۷ شماره از این نشریه منتشر گردیده که در آخرین شماره  سردبیر با  اشاره ایی زیبا به تفریحات نسل های  دیروز و امروز بچه های تالش ، به بررسی تطبیقی اسطوره “سیا گالش” در نزد تالشان به قلم آرمین حیدریان آستارایی ، زندگی نامه حاج انامقلی ماسالی بعنوان یکی از نیکوکاران تالش و غارهای رشته کوههای تالش ،  پرداخته و در ادامه نقدی بجا و قابل تامل در خصوص تقاطع غیر همسطح اسالم به خلخال  و بزرگراه  تالش به رضوانشهر داشته است.

این نشریه به قیمت ۱۵۰۰ تومان در کیوسک های روزنامه فروشی در دسترس علاقمندان و دوستداران تالش بزرگ است.

 

talesh               شهرام آزموده سردبیر ماهنامه تالش

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876