چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

نهال رایگان در چوبر برای اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت
گرفتن پرینت
کد خبر: 10289  |   تاریخ انتشار:20 ژانویه 2024   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

زمین های مستعد و حاصلخیر گیلان ایجاب می کند که  طرح یک میلیارد درخت با هزینه کمتر در این استان اجرا شود. بطوریکه افراد بومی و محلی گیلان می توانند نقش بسزایی در تکثیر نهال ثمرده و بی ثمر و کاشت آن در این طرح را داشته باشند.

به گزارش چوبر نیوز، عمو رجب که او را پدر جنگل می شناسند، سالانه ۲۵۰۰ نهال ثمرده را در منطقه چوبر تالش تکثیر و در اختیار علاقمندان به درخت کاری قرار می دهد. او در منطقه چوبر تالش با حفاظت از درختان جنگل هر سال با کاشت و قلمه زدن درختان ثمرده نه تنها به جنگلهای انبوه منطقه چوبر اضافه می کند بلکه با ارسال نهال به سایر نقاط کشور سهم بسزایی در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت و سرسبزی جنگلهای ایران دارد.

پدر جنگل در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفته بود که من درختان جنگل را بمانند فرزندانم دوست دارم چرا که تک تک این درختان با تمام جزئیاتشان برای انسان مفیدند و هیچ چیز دور ریزی ندارند حتی تنه پوسیده درختان هم برای منابع خاک مفید و ارزشمند است.

و حالا پدر جنگل تصمیم دارد برای مشارکت در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، نهالهای مورد نیاز علاقمندان را بطور رایگان تکثیر و در بین علاقمندان به کاشت درخت توزیع کند. او همچنین خواستار توجه بیشتر مسئولان منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نسبت به این طرح با جذب و مشارکت علاقمندان شد.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876