چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

بارش شدید باران راه ارتباطی ۵ روستا در فومن را مسدود کرد
گرفتن پرینت
کد خبر: 10216  |   تاریخ انتشار:13 اکتبر 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گفته فرماندار فومن، بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه راه ارتباطی ۵ روستا را مسدود کرده است و مردم برای تردد باید از مسیر جایگزین استفاده کنند.

به گزارش چوبر نیوز، همزمان با هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان گیلان مبنی بر وقوع رگبار، رعد برق و بارش شدید باران در پایانِ هفته جاری، بارش باران از عصر چهارشنبه در نقاط مختلف گیلان از جمله رشت،‌ لاهیجان،‌ فومن و سایر نقاط آغاز شد.

برهمین اساس، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اعلام آماده‌باش به مدیران و فرمانداران، بر اجرای مصوبات جلسات ستاد، هماهنگی لازم میان دستگاه‌های عضو ستاد، نظارت و پایش باز بودن مسیر رودخانه‌ها، پل‌ها، استقرار ماشین‌آلات سنگین، منع تردد بر روی پل‌های آب‌نما در ساعاتی پایانی روز و هماهنگی با بخش خصوصی و اطلاع‌رسانی تاکید کرد.

امیر مرادی با اشاره به سیلاب اخیر در استان و صدور هشدار نارنجی هواشناسی استان اظهار داشت: هشدارها باید جدی گرفته شود و در صورت لزوم روستاهای در معرض تهدید و خطر سیلاب در مدت فعالیت این سامانه بارشی باید تخلیه شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری در پایان افزود: باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت و بهره‌گیری از تجربیات گذشته هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌ها تلاش کنیم تا در صورت وقوع سیل خسارات کمتری به استان وارد شود.

به گزارش تسنیم، بر اثر بارندگی‌های شب گذشته و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، پل آب نمای روستای رودبار چیره، خطیب گوراب، گوراب پس، شکالگوراب و مودگان در شهرستان فومن به دلیل غرق آبی بودن مسدود شده است.

به گفته فرماندار فومن، بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه راه ارتباطی ۵ روستا را مسدود کرده است و مردم برای تردد باید از مسیر جایگزین استفاده کنند.

در حال حاضر ستاد بحران شهرستان فومن در آماده باش است و نیروهای امدادی و خدمات‌رسان و ستاد بحران برای بازگشایی راه‌ها و خدمات رسانی به مردم در منطقه حضور دارند.

فرماندار فومن از مردم و مسافران خواست که از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کرده و کشاورزان نیز تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

همچنین بارش شدید باران سبب آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط سطح شهر رشت نیز شده است./ منبع : تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876