چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

گیلان خنک و بارانی می‌شود
گرفتن پرینت
کد خبر: 10167  |   تاریخ انتشار:07 سپتامبر 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

نقشه‌های هواشناسی نشانگر ورود سامانه ناپایدار جوی از امروز (پنجشنبه) به گیلان و کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در این استان است.

کارشناس هواشناسی گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از امروز تا دوشنبه هفته آینده نفوذ توده هوای خنک و بارشی برای استان پیش‌بینی شده‌ است و بر این اساس از امروز به تدریج شاهد افزایش ابر در نقاط مختلف گیلان خواهیم بود.

آرش نبی‌زاده با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی گیلان طی این مدت اظهار کرد: آسمان استان در این روزها در بیشتر ساعات نیمه ابری تا ابری و به تناوب شاهد بارندگی، وزش باد و کاهش دما در نقاط مختلف است.

وی با بیان اینکه بارش‌ها طی این مدت در برخی مناطق رگباری همراه با رعد و برق خواهد بود، اضافه کرد: بارش باران به ویژه برای شنبه و یکشنبه هفته آینده گاهی شدید پیش‌بینی شده که احتمال آبگرفتگی و بالاآمدن آب سطح رودخانه‌ها وجود دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان از هموطنان خواست تا در طول فعالیت این سامانه ناپایدار از برپایی چادر مسافرتی، توقف و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند ضمن اینکه از هر نوع فعالیت کوهنوردی خودداری شود.

وی با بیان اینکه با فعالیت سامانه ناپایدار جوی دمای هوای گیلان طی این مدت پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد، اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته منجیل با ۳۷ درجه گرمترین و اسب‌وونی تالش با ۱۴ درجه سلسیوس خنک‌ترین مناطق استان گیلان بودند و دمای فعلی رشت ۲۶ درجه و رطوبت ۱۰۰ درصد است.

کارشناس هواشناسی استان خاطر نشان کرد: فعالیت‌های دریانوردی نیز امروز با ارتفاع موج ۹۰ سانتی متری نامناسب بوده و برای فردا با ارتفاع موج ۷۰ سانتی متر گاهی با احتیاط مناسب است اما برای روزهای شنبه و یکشنبه با ارتفاع موج تا ۲ متر نامناسب است.

در زمان حاضر آسمان در اغلب مناطق استان گیلان ابری و مه آلود است.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876