چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

هیچ کالای رسوبی در منطقه ویژه اقتصادی پیام وجود ندارد
گرفتن پرینت
کد خبر: 10146  |   تاریخ انتشار:15 آگوست 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

 

به گزارش چوبر نیوز، اکبر قنبرپور، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام و معاون وزیر ارتباطات، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: هیچ کالای رسوبی در منطقه اقتصادی پیام وجود ندارد و در سه سال گذشته تمامی کالاهای موجود در گمرک فرودگاه پیام ترخیص شده اند.

قنبرپور همچنین گفت: آنچه ما به‌عنوان یک شرکت دولتی و تحت نظارت وزارت ارتباطات به دنبال ایجاد آن هستیم، ایجاد یک قطب اقتصاد دیجیتال در کشور است . در درجه نخست قصد داریم تا زیرساخت‌های حضور شرکت‌هایی که در حوزه مرکز داده فعالیت می‌کنند را فراهم کنیم. به عبارتی ایجاد قطب مرکز داده هدفی است که ما در پیام آن را دنبال می‌کنیم. بر طبق نقشه طرح جامع شبکه ملی اطلاعات ایجاد سه قطب مرکز داده در کشور پیش‌بینی شده که یکی از این قطب‌ها در مجموعه پیام است.

معاون وزیر ارتباطات همچنین در خصوص فعالیت‌های اقتصادی این مجموعه از جمله تولید گوشی‌های دکمه‌ای اظهار کرد:  تاکنون یک میلیون گوشی دکمه‌ای تولید شده و هدف، رساندن این رقم به دو تا سه میلیون است.

وی اضافه کرد: به طور کلی می‌توان فعالیت‌های فرودگاه پیام را به سه دسته تقسیم کرد، دسته اول فعالیت‌های تولیدی و صنعتی است. حوزه دوم فعالیت‌های گمرکی و ترانزیتی است و دسته سوم فعالیت‌های فرودگاهی و ترانزیتی است.

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام در بخش آخر صحبت‌های خود با اشاره به همکاری این مجموعه با معاونت علمی ریاست‌جمهوری گفت: موضوع دیگری که مطرح شد ایجاد پارک فناوری هوانوردی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام است که مورد قبول معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز قرار گرفته است. توسعه اکوسیستم استارتاپی و نوآوری با همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز از برنامه‌های دیگری است که در حال پیگیری آن هستیم و حدود دو هفته پیش توانستیم موافقت‌نامه‌ای را با مجموعه معاونت علمی منعقد کنیم.

او در آخر ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال نمایشگاه فناوری هوایی در مجموعه پیام برگزار شود.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876