چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

خرید تضمینی برنج در استان گیلان آغاز شد
گرفتن پرینت
کد خبر: 10125  |   تاریخ انتشار:30 جولای 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

استاندار گیلان از آغاز خرید تضمینی برنج در استان خبر داد و گفت: خرید تضمینی برنج باقی مانده در دست کشاورزان از امروز آغاز شده و نباید مشکلی در این خصوص برای این قشر ایجاد شود.

به گزارش چوبر نیوز، اسدالله عباسی امروز در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان با قدردانی از شکوه و شور مردم متدین و ولایتمدار مردم گیلان در برپایی خیمه عزای دهه اول محرم اظهار داشت: مردم دیار میرزا بار دیگر دین خود را به اسلام، انقلاب اسلامی و شهدا ادا کرده و پرچم ولایتمداری و عدالتخواهی را در سرتاسر استان برافراشته کردند.

استاندار گیلان با اشاره به برنامه دولت سیزدهم در تحقق ایجاد اشتغال در گیلان گفت: در خصوص ایجاد اشتغال مسئولان، فرمانداران، بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به استفاده از ظرفیت‌های استانی در خصوص جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال بیان کرد: ایجاد اشتغال در کشور به ویژه گیلان حائز اهمیت است و در راه تحقق این مهم باید در برش استانی از منابع، امکانات و ظرفیت‌های استانی نهایت بهره را برد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی در رشد اقتصادی استان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: سرمایه‌گذاران خواهان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در استان هستند و در راه تحقق این مهم باید هرگونه کاغذبازی اداری کاهش پیدا کند.

وی از آغاز خرید تضمینی برنج در استان خبر داد و گفت: خرید تضمینی برنج باقی مانده در دست کشاورزان از امروز آغاز شده و نباید مشکلی در این خصوص برای این قشر ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه چای و برنج دو محصول راهبردی استان است، تصریح کرد: در حوزه ایجاد بازار کار و بر اساس مرکز آمار کشور، رتبه گیلان در حوزه بهبود نقش مشارکت اقتصادی ۴۷ درصد نسبت به نرخ کشوری ۴۱ درصد است که باید ارتقاء پیدا کند.

عباسی با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیکاری در گیلان، خواستار ارتقاء این آمار در سال جاری شد، و افزود: نرخ بیکاری در گیلان با ۶ و یک دهم درصد، از میانگین کشوری پایین‌تر است که لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در سال جاری و بر اساس سیاست دولت سیزدهم و اسناد بالا دستی به ارتقای این آمار کمک کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد اشتغال از طریق شرکت‌های دانش بنیان، بیان کرد: در پارک و علم فناوری گیلان باید تحول ایجاد شود لذا بخش اشتغال را باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان برده و از ظرفیت نخبگان علمی استفاده کرد.

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه مناسب این استان در تحقق تعهد خود در ایجاد اشتغال، گفت: این استان در ایجاد اشتغال در کشور گیلان جزو استان‌های برتر بوده است.

عباسی با تکلیف به دستگاه‌های اجرایی در تحقق ایجاد ۳۲ هزار شغل در گیلان، گفت: دستگاه‌های اجرایی در تحقق این تعهد باید از یکدیگر سبقت بگیرند و فرمانداران نقش مهمی در اجرایی شدن این مهم دارند.

وی با بیان اینکه فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال از همه ظرفیت‌های استانی و شهرستانی خود بهره‌مند شوند، افزود: مدیران استانی و شهرستانی باید در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال به خوبی عمل کنند و هیچ عذری در این خصوص پذیرفته نیست زیرا وعده‌های دولت سیزدهم به مردم باید در تمامی نقاط گیلان تحقق پیدا کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اولویت تصویب طرح‌های کارفرمایی در این استان، بیان کرد: اولویت باید با طرح‌های کارفرمایی در حوزه تولید باشد./ تسنیم


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876