چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

برگزاری ۷ جشنواره کشاورزی گیلان در اردیبهشت جاری
گرفتن پرینت
کد خبر: 10053  |   تاریخ انتشار:01 مه 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

به گزارش چوبر نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اهمیت جشنواره های کشاورزی در رونق گردشگری استان، گفت: جشنواره آلوچه، جشنواره بهار نارنج، جشنواره توت فرنگی، جشنواره چای، جشنواره گلاب‌گیری، مراسم نکوداشت آیین کچ‌چینی و جشن ثبت جهانی ابریشم از مهم‌ترین رویدادهای اردیبهشت ماه در استان است.

جشنواره محلی گیلان

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، برگزاری جشنواره های آیینی را موجب رونق گردشگری و اقتصادی استان گیلان دانست و اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی دارای ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری است.

وی تحقق این مهم با هدف رونق کسب و کارها به ویژه در روستاها را نیازمند برنامه‌ریزی اصولی و تدوین نقشه راه علمی دانست و اضافه کرد: طبق آمار اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تاکنون ۲۰۰ جشنواره فرهنگی، کشاورزی و آداب و رسوم در کمیته فرهنگی این اداره‌کل به ثبت رسیده که متناوب در فصول مختلف سال در نقاط مختلف این استان برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: این جشنواره‌ها با هدف معرفی ظرفیت‌ها و شناساندن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در مناطق روستایی و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

جهانی با بیان اینکه جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی و تاریخی استان می‌تواند موجب توسعه گردشگری و افزایش شور و نشاط اجتماعی شود، ادامه داد: جشنواره آلوچه، جشنواره بهار نارنج، جشنواره توت فرنگی، جشنواره چای، جشنواره گلاب‌گیری، مراسم نکوداشت آیین کچ‌چینی و جشن ثبت جهانی ابریشم از مهم‌ترین رویدادهای اردیبهشت ماه در استان است.

وی تصریح کرد: در نظر داریم تا با تکیه بر رویدادهای متنوع زمینه رونق گردشگری و توسعه اقتصاد گردشگری استان را فراهم کنیم.

وی همچنین از ثبت ملی ۱۱۵ اثر ناملموس استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته توانستیم تعداد ۱۶ عنصر را در فهرست آثار ملی ناملموس کشور قرار دهیم و در تلاش هستیم در سال ۱۴۰۲ نیز سهم بیشتری در آثار ناملموس ملی داشته باشیم./ ایسنا


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876