چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
بیانیه خانه مطبوعات مازندران در پی برخورد علیرضا دبیر با یک خبرنگار:
هیچ مسئولی حق اخراج خبرنگار را از جلسات ندارد
گرفتن پرینت
کد خبر: 10041  |   تاریخ انتشار:30 آوریل 2023   |   نویسنده: علیرضا شوکتی


بیانیه خانه مطبوعات مازندران در پی برخورد علیرضا دبیر با یک خبرنگار: دبیر باید عذرخواهی کند/ هیچ مسئولی حق اخراج خبرنگار را از جلسات ندارد

روابط عمومی خانه مطبوعات: هیچ مسئولی بر اساس قانون حق اخراج خبرنگار را از جلسات رسمی آنهم به دلیل انتقاد از وی ندارد و این اتفاق ناگوار قطعا در پرونده و سوابق علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و قهرمان اسبق کشتی ایران که می بایست الگو جوانمردی برای جوانان جامعه باشد، ثبت و درج خواهد شد.

خانه مطبوعات استان مازندران در پی برخورد علیرضا دبیر با خبرنگار مازندرانی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش چوبر نیوز و به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات و رسانه های مازندران؛ متن بیانیه بدین شرح است:

انتخابات هیئت کشتی استان مازندران با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و روسای هیئت کشتی شهرستان ها و اصحاب رسانه و خبرنگاران روز پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه در حالی برگزار شد که توهین و رفتار پرانتقاد و دور از شأن رئیس فدراسیون کشتی و در نهایت اخراج خبرنگار باسابقه و نام آشنای استان از سوی علیرضا دبیر موجی از انتقادات و گلایه مندی ورزش دوستان و به ویژه اصحاب رسانه استان را به دنبال داشت.

بر کسی پوشیده نیست که مدیران در هر پست و منصبی باید تاب هرگونه انتقاد منصفانه خبرنگاران و رسانه ها را داشته باشد و همان طور که از اسمش پیداست مسئول یعنی همیشه در معرض سوال و پرسش اما برخورد عجیب و قابل تأمل همراه با پرخاشگری رئیس فدراسیون آن هم به عنوان یک مسئول مهمان در استان قابل اغماض و چشم پوشی نیست.

در این بین عدم دخالت سرپرست اداره کل ورزش و جوانان در رفتار ناپسندیده علیرضا دبیر هم انتقادات فراوانی را از سوی اصحاب رسانه مازندران در پی داشت.

از این رو خانه مطبوعات و رسانه های مازندران به عنوان تنها مرجع رسمی دفاع از حقوق خبرنگاران و فعالان رسانه ای وظیفه خود می داند تا پیگیری های قانونی در خصوص اخراج خبرنگار از جلسه فوق الذکر را دنبال کند چرا که هیچ مسئولی بر اساس قانون حق اخراج خبرنگار را از جلسات رسمی آنهم به دلیل انتقاد از وی ندارد و این اتفاق ناگوار قطعا در پرونده و سوابق علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و قهرمان اسبق کشتی ایران که می بایست الگو جوانمردی برای جوانان جامعه باشد، ثبت و درج خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که مازندران از غرب تا شرق تا مرکز این استان پهناور، فرهیخته و قهرمان ساز دارای فرهنگ و تاریخی غنی است و اجازه دخالت و بی حرمتی هیچ فردی از بیرون استان در دامن زدن به شایعه اختلاف بین شرق و غرب مازندران را نمی دهد و علیرغم اینکه مازندران به مهمان‌نوازی شهره است اما مهمان نیز باید حرمت خود را حفظ کرده و از دخالت های بیجا و تفرقه افکن خودداری کند.

از استاندار فهیم مازندران به عنوان فرزند باغیرت استان و همچنین مجمع نمایندگان استان به سبب جایگاه وکالت مردم شریف مازندران خواستار پیگیری مجدانه در این خصوص هستیم تا در راستای پاسداشت از جایگاه و منزلت خبرنگاران شریف و بی ادعای استان شاهد عذرخواهی رسمی علیرضا دبیر باشیم.

در پایان ضمن حمایت قاطع از همکار رسانه ای که مورد بی حرمتی رئیس فدراسیون کشتی قرار گرفت، هرگونه پیگیری قضایی و صنفی این همکار عزیز را حق مسلم وی دانسته و خانه مطبوعات و رسانه های مازندران نیز آماده همراهی با وی در پیگیری های مقتضی است.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876