چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
درگذشتگان

با سلام 

ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده های داغدار و مصیبت دیدگان عزیز ، این صفحه جهت زنده نگه داشتن یاد و نام در گذشتگانمان طراحی و تعبیه شده است. 

لذا از شما خواهشمندیم در صورت صلاحدید و موافقت، یک برگ از آگهی ترحیم عزیزانی که از دست داده اید را برایمان ارسال کنید تا به اطلاع همگان برسانیم.

خدا را چه دیدی شاید یک روز آگهی ترحیم خود ما را هم اینجا ببینید.

 

 

******************************************************************************************************

کاظم خان آقاجانی به رحمت خدا رفت

 

haj kazem khan aghajani chobar
به گزارش سایت شهر ساحلی چوبر ، همه ساله ایام فاطمیه که می رسد بسیاری از مشتاقان و شیفتگان آن حضرت در تدارک غذای نذری و به قول خودمان ” احسان ” می شوند. مردمان چوبر نیز این سنت دیرینه را سالهاس بمانند سایر نقاط کشور با شور و حال وصف ناپذیری ، به جای می آورند.بر این اساس مزه و خاطره ” احسان ایام فاطمیه کاظم خان آقاجانی ” برای بسیاری از چوبری ها همیشه ماندگار است چرا که هر وقت حرفی از این سنت خدا پسندانه  در چوبر به میان بیاید نام این مرد بزرگ و خیر نیز می درخشد. مردی از خاندان بزرگ آقاجانی ها، یا بهتر بگم فرزند بزرگ ، مرحوم یونس خان آقاجانی چوبر.

کاظم خان مرد آرام و خوش چهره ایی بود که تا بحال آزارش به یک مورچه هم نرسیده بود . نه کاری به کسی داشت و نه پشت سر کسی حرف می زد. راهی در پیش گرفته بود که انتهایش خیر و سعادت و عاقبت بخیری باشد. در هر کار خیری پیشقدم بود و مشتاق .این را از هر چوبری که بپرسید تایید می کند .

کاظم خان با اینکه این اواخر حال مساعدی نداشت اما در چندین کار خیر بصورت بی نام و ناشناخته مشارکت کرد و نخواست اسمی از وی برده شود. چون به اعتقاد وی کار خدا پسندانه نیازی به سر و صدا ندارد و کافی است نیتت پاک و خدایی باشد. وی در ایام محرم بخصوص “تشت گذاری” ماه محرم نقش پر رنگی داشت و عاشقان حضرت امام حسین (ع) اول محرم تشت را از حیاط وی به سمت مسجد جامع بالا محله چوبر مشایعت می کردند.

وی که مدتی در بستر بیماری افتاده بود صبح روز شنبه ، ۱۹ مهر ماه چشم از جهان فرو بست. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

***********************************************************************************

اجل است دیگر. خبر نمی کند. کاری به این ندارد که اول هفته است یا آخر هفته، شب است یا روز، تعطیل است یا روز کاری، نوروز و بهار است یا یلدا و زمستان. مرگ، تجربه ای است که سراغ هرکسی می آید. تلخ است. اما گریزی از آن نیست. با دورود به روح بلند درگذشتگان شهرمان تصاویر برخی از این عزیزان را در این بخش منتشر می کنیم تا با فاتحه ایی یادشان را گرامی بداریم.

haj maghsud skandari chobar     khanom nesa aghapoor chobar     mir agha kazemi havigh     pouya asafi

****************************************************************************

DSC03021    DSC03457

مرحوم جعفر پاکدل پدر گرامی مهندس مهدی پاکدل

**********************************************************************************

chobar 1         shahnaz safarzade        mir yasub mosavi

********************************************************

© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chobarir/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2876