چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر


گیلان همچنان در کانون “کرونا”؛ مردم به این استان سفر نکنند
گرفتن پرینت
کد خبر: 9515  |   تاریخ انتشار:۲۹ اسفند ۱۳۹۸   |   نویسنده: علیرضا شوکتی

نماینده تام‌الاختیار و‌زیر بهداشت در گیلان گفت: از آحاد مردم سراسر کشور تقاضا دارم به گیلان سفر نکنند و از مردم خود استان هم می‌خواهم همچنان در منازل خود بمانند.

به گزارش چوبر نیوز، محمد حسین قربانی با بیان اینکه بر‌اساس مصوبه شورای معاونان و تأکیدات بنده، تمامی مدیران دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید نوروز ۹۹ در محل خدمتشان جهت پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان حاضر باشند اظهار داشت: طرح غربالگری و بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان ۹۰ درصد اجرایی شد.

نماینده تام‌الاختیار و‌زیر بهداشت در گیلان از شرایط ثابت تعداد بیماران ورودی به بیمارستان‌های استان و تعداد بیماران جان‌باخته به علت ویروس کرونا در روزهای گذشته سخن گفت و عنوان کرد: با تمرکز خوبی که جهت اجرای طرح بیماریابی و غربالگری داشتیم توفیقات بسیار خوبی در حوزه تحقق بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان به دست آمد.

قربانی عملکرد بسیار خوب گیلان برای اجرای طرح غربالگری که با همکاری آحاد مردم، پایگاه‌های بسیج و سپاه پاسداران انجام شد را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر و به گواه آمارهای ثبت شده از کل جمعیت بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان تاکنون ۹۰ درصد آن در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا شرکت کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه هیچ نشانی و تلفن تماسی برای برقراری ارتباط با حدود ۲۰۰ هزار نفر باقیمانده از جمعیت گیلان وجود ندارد، ابراز داشت: در جلسه شورای معاونان دانشگاه علوم پزشکی مصوب کردیم که معاون بهداشتی تا چند روز آینده به هر شکل ممکن که شده افراد و خانوارهای مورد نظر را شناسایی کنند.

وی با اشاره به اینکه گیلان همچنان در کانون بحران کرونا قرار گرفته حجم عظیمی از تهدیدهایی که متوجه استان است را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ورود مسافران نوروزی با توجه به جغرافیا و موقعیت گردشگری استان گیلان امری است که بنده به عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت از این نظر به شدت احساس خطر می‌کنم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با بیان اینکه شرایط گیلان موجب شده حجم عظیمی از مسافران نوروزی با وجود تمام هشدارها عزم سفر به این استان داشته باشند خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تردد خود مردم محلی استان در سطح شهرها، اماکن عمومی و بازارهای شب عید موضوعی است که بسیار گیلان را تهدید می‌کند.

نماینده تام‌الاختیار و‌زیر بهداشت در گیلان افزایش تجمعات انسانی را زمینه‌ساز اتصال چرخه انتقال ویروس کرونا در سطح جامعه و ناتمام ماندن تمامی تلاش‌های انجام شده کادر درمانی دانست و افزود: در همین‌جا از آحاد مردم سراسر کشور تقاضا دارم به گیلان سفر نکنند و از مردم خود استان هم می‌خواهم همچنان در منازل خود بمانند.

قربانی ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمانی، پرستاران و پزشکان فداکار مشغول در بیمارستان‌های استان گیلان که در بحران شیوع کرونا حتی یک روز صحنه خدمت به مردم را ترک نکردند عنوان کرد: تقدیم ۹ شهید خدمت نشان‌دهنده عمق تلاش‌های شبانه‌روزی و جهادی نیروهای بهداشت و درمان گیلان برای شکست ویروس کرونا است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عدم توانایی گیلان برای شروع یک بحران جدید به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های احتیاطی توسط مردم و تردد آن‌ها در اماکن عمومی را مورد تأکید قرار داد و گفت: طبق پروتکل سازمان جهانی بهداشت جدا کردن بیماران از افراد سالم و قطع حلقه انتقال ویروس باید در دستور کار قرار گیرد.

وی همکاری و همراهی مردم، رعایت نکات بهداشتی فردی و پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری را در وضعیت حساس فعلی امری حیاتی و ضروری تلقی کرد و بیان داشت: ما تمام تلاش خود را برای نجات جان بیماران، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس و خدمات‌رسانی انجام می‌دهیم و انتظار داریم مردم نیز نهایت همکاری را داشته باشند.


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
کانال های مرتبط با شهرچوبر
آوای چوبر چوبر
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی گروه توسعه نرم افزاری آیاز