چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر


تسهیلات جدید برای حمایت از کسب و کارهای اینترنتی
گرفتن پرینت
کد خبر: 8220  |   تاریخ انتشار:۲۳ فروردین ۱۳۹۷   |   نویسنده: آرتمیسا جهانی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت: در حال حاضر بیش از ۳۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند که  در سال ۹۶ افزون بر ۶۰ هزار میلیارد تومان  فروش این شرکتها بوده است.

 

rrram

ستاری  افزود: امسال برنامه جدیدی را بعنوان برنامه شرکت های خلاق را شروع میکنیم، بدین صورت که شرکتهایی که در حوزه فناوری هستند و در بخش تولید محتوا کار می کنند، برای آنها تسهیلات خاصی در نظر گرفته ایم که چتر حمایتی و یک زیست بومی هست که به زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ملحق می شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  تصریح کرد: فکر میکنم خیلی از استارتاپ هایی که در حوزه تولید محتوا کار می کنند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

ستاری با اشاره به اینکه ، تسهیلات مناسبی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اختصاص دادهایم ،افزود: معافیت مالیاتی و انواع تسهیلات دیگر همه به منظور پیشرفت شرکت‎های دانش بنیان و حمایت از تولید داخلی است. توافقاتی با گمرک برای ارائه تسهیلات صادرات و واردات شرکت‌های دانش بنیان انجام شده است که نخستین بار فعا لان  اقتصادی و حدود ۳۰ شرکت برای دریافت تسهیلات به گمرک معرفی شدند.

وی  با اشاره به فعالیت های صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: این صندوق محل استقرار شرکت‌های دانش بنیان است، همه می‌دانیم که صندوق در ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نواقصی نیز دارد اما این مشکلات با گذشت زمان رفع می‎شود. رسالت صندوق ایجاد فرهنگ جدید در کشور است تا تعریف جدیدی از اقتصاد را در کشور ایجاد کند و کل سیستم کشور باید با این تفکر درگیر شود.

حضور شرکت های دانش بنیان در بورس عملیاتی می شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: کارآفرینی فرهنگی است که در کشور باید جایگرین خام فروشی شود. بر همین اساس به زودی بحث حضور در بورس برای شرکت‌های دانش بنیان عملیاتی می‎شود . همچنین بحث راه اندازی صندوق‌های جسورانه را خواهیم داشت و در سرمایه گذاری بخش خصوصی از پژوهش اتفاقاتی خوبی رخ می‌دهد. همچنین شرکت‌های دانش بنیان در بورس تابلویی مجزا خواهند داشت.

پایان خبر ///


برچسب‌ها:

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
کانال های مرتبط با شهرچوبر
آوای چوبر چوبر
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی