چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

  • پربازدیدترین
  • آخرین اخبار
رئیس بندر و دریانوردی آستارا:
نخستین کشتی بزرگ با ۵۶۰۰ تن کالا در بندر آستارا پهلوگرفت+تصاویر
گرفتن پرینت
کد خبر: 8101  |   تاریخ انتشار:۲۷ آذر ۱۳۹۶   |   نویسنده: علیرضا دبیری
نخستین کشتی بزرگ با ۵۶۰۰ تن کالا در بندر آستارا پهلوگرفت+تصاویر

به گزارش چوبرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از آستارا، محمود میرنبیلی ظهر روز ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: برای نخستین بار یک فروند کشتی بزرگ تجاری با محموله ۵ هزار و ۶۰۰ تنی به‌صورت کاملاً ایمن در بندر آستارا پهلو گرفت.

رئیس بندر و دریانوردی آستارا با اشاره به محموله وارداتی این کشتی بزرگ تجاری که در بندر آستارا پهلو گرفته است گفت: این کشتی بزرگ تجاری با طول ۱۴۰ متر و با آبخور ۴ متر و ۶ با محموله آهن آلات از مبداء بندر “اکتائو” قزاقستان وارد بندر آستارا شد.

وی با بیان اینکه این کشتی بزرگ تجاری یکی از بزرگترین کشتی‌های دریای خزر محسوب می‌شود تصریح کرد: با تمهیدات انجام شده از قبیل ایمنی آبراه، علائم کمک ناوبری و پرسنل مجرب دریایی این کشتی با ایمنی کامل در اسکله بندر آستارا پهلو گرفت.

میرنبیلی با اشاره به آمار واردات و صادرات انواع کالا در بندر آستارا خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون در حوزه صادرات ۵۰۴ هزار و ۲۹ تن کالا و در حوزه واردات ۹۰ هزار و ۳۲۷ تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.

رئیس بندر و دریانوردی آستارا اظهار داشت: در این مدت ۷۵ فروند کشتی وارد بندر آستارا شده‌اند و همچنین ۷۴ فروند کشتی بندر آستارا را به مقصد بنادر حاشیه دریای خزر ترک کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، کشتی “سپانو” یکی از بزرگترین کشتی‌های دریای خزر با مالکیت شرکت کشتیرانی دریای طلایی پارسیان با پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر فعالیت می‌کند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
کانال های مرتبط با شهرچوبر
آوای چوبر چوبر
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی