چوبر چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر
چوبر

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گیلان:
علائم ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان شدیدتر از آنفولانزای فصلی است
گرفتن پرینت
کد خبر: 8063  |   تاریخ انتشار:۲۲ آذر ۱۳۹۶   |   نویسنده: علیرضا دبیری
علائم ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان شدیدتر از آنفولانزای فصلی است

به گزارش چوبرنیوز به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمد عباسی امروز در نشست خبری بابیان اینکه علائم ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان مانند آنفولانزای فصلی است که در افراد رخ می‌دهد اظهار کرد: این آنفولانزا با شدت بیشتری که تب، گلودرد، سرفه از نشانه‌های اصلی آن است افراد جامعه را تهدید می‌کند.

وی گفت: بی‌اشتهایی، تهوع، استفراغ، اسهال، احساس کوفتگی در بدن، سردرد، احساس ضعف و خستگی، آبریزش بینی، گرفتگی بینی و عطسه ازجمله اعلائمی هستند که مانند آنفولانزای فصلی است.

 معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: آنفولانزای فوق حاد پرندگان با شدت بیشتر در افرادی که ازنظر بدنی ضعیف باشند یا سالمندان و یا افرادی که بیماری‌های مزمن دارند ممکن است به فرم شدیدش تبدیل شود و حتی خدای‌نکرده خطر مرگ‌ هم در موارد نادر بیمار را تهدید می‌کند.

عباسی بابیان اینکه بیماری یک دوره نهفتگی دارد افزود: ممکن است از زمانی که ویروس وارد بدن شود چند روز یا گاهی تا یک هفته طول بکشد که تا علائم بارز شود.

وی بیان کرد: از اوایل فصل آماد‌گی لازم را در کل مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌هایمان برای غربال‌گری افرادی که مشکوک‌ بودند داشتیم.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گیلان بابیان اینکه در ماه‌های شهریور، مهر و آبان حدود هفتاد نفر از مواردی که مشکوک بودند را بررسی کردیم تصریح کرد: نمونه‌های خون از آن‌ها گرفته شد که خوشبختانه ازنظر آنفولانزای فوق حاد پرندگان نمونه مثبت وجود نداشت و فقط هشت مورد مثبت از نوع آنفولانزای فصلی بود.

عباسی با اذعان به اینکه از همان اوایل فصل تعدادی زیادی از روستاها و ‌نواحی که در آنجا پرندگانی مهاجرت می‌کنند شناسایی می‌شوند افزود: بااطلاع همکاران دامپزشکی، برای تمام روستاییان و برای کارکنانی که با این گروه پرندگان سرو‌کار داشتند کلاس آموزشی گذاشتیم.

وی گفت: درمجموع حدود ۲ هزار ۴۵۰ نفر از کارکنان و حدود ۳۸ هزار ۵۷۹ نفر از افراد و روستاییانی که آنجا مشکلاتی بوده بحث آموزش گذاشته شد و مواد آموزشی هم بین مردم پخش شد.

  1. آلسا گفت:

    سلام
    کارهایی جالبی میکنید. دست شما درد نکنه. از مطالب و تصاویرتان استفاده کردیم ممنونم.یک سوال زمین برای ویلا در منطقه شما چنده؟ چجوری میشه با سند خرید کرد؟ ممنون میشم اطلاعات جامعی بدهید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)
کانال های مرتبط با شهرچوبر
آوای چوبر چوبر
© تمامی حقوق متعلق به چوبرنیوز می باشد. طراحی شده توسط: علیرضا دبیری و ماهر طهماسبی